КОЗАЦЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ СУМЩИНИ ВІДЗНАЧАЛИ СВЯТО ВОДОХРЕЩЕННЯ

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

 

Цього року незалежні козацькі організації Сумщини відзначали свято Хрещення Господа Іісуса Христа масовим відвідуванням багатьох храмів Української Православної Церкви. Відзначали святе Богоявлення святковими молитвами, сповіддю, причастям, освяченням води та зануренням в холодні води місцевих водойм. Козаки переконані, що саме таке відзначення великого свята сприяє позбавленню душі віруючої людини від всілякої гріховності та зціленню тіла від усіх недуг.
Гідно відзначили свято Водохрещення й козаки Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» та Сумського окремого Спасо-Преображенського козацького полку в обласному центрі.
Так, 19 січня 2021 року вони зібралися у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Суми з тим, щоб не тільки молитися та славити Бога, а й забезпечити підтримання порядку та норм карантинних обмежень під час Божественної Літургії та освячення води на церковному подвір’ї.
Мешканці м. Суми підходили до головного собору обласного центру сотнями. Помолившись і освятивши воду, вони направлялися додому, а їхні місця вже займали інші люди, які нескінченим потоком рухалися в бік храму. Звичайно ж, порівняно з минулими роками, їх було значно менше.
Із центрального собору віруючі Хресною ходою направилися на берег річки Псел. Хрещенську хресну ходу на Йордан очолили козаки Сумського окремого Спасо-Преображенського козацького полку та Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке».
Вони несли Зірку, Хрест, Хоругви, були запорукою дотримання порядку і спокою прихожан. У Хресній ході на чолі з архієпископом Євлогієм ішли священнослужителі кількох храмів Української Православної Церкви та дуже багато мирян. На місці здійснення освячення води річки Псла біля Харківського мосту зібралося близько півтисячі віруючих. До них приєдналися учасники Хресної ходи й щільною громадою стали вздовж берега річки та Харківського мосту.
На березі річки Псел заздалегідь було облаштовано місце освячення води: вирізано досить велику ополонку (яку прикрасили ялинками), зроблено поміст для здійснення молебню, сходинки для освячення води, встановлено льодяний хрест, здійснено прибирання території Водохрещення. У таких роботах взяли участь козаки, працівники МНС і Сумської міської рятувально-водолазної служби.
Близька тисячі віруючих зібралися тут, щоб побачити як на Сумському Йордані проходить здійснення водо-освячення.
Щойно владика Євлогій і благочинний Микола Смакоуз освятили воду Псла, як один із постійних сміливців тричі занурився у Йорданську воду. За ним поспішили інші віруючі. Десятки чоловіків і жінок у день Хрещення Господнього занурилися в цілющу воду після щирої сповіді та причастя Христових Таїн з тим, щоб довершити очищення духу від гріховного бруду. Після такого очищення, вони радо виходили з ополонки, ділилися враженнями, давали інтерв’ю та жартували.
Варто зазначити, що враховуючи обставини, окрім козаків, достойно несли свою службу правоохоронці Сумського відділу ГУНП в Сумській області та управління патрульної поліції.
Для козаків свято Богоявлення завершилося трапезою, під час якої вони отримали подяку та дарунки від благочинного Миколи Смакоуза. Представники Сумського окремого Спасо-Преображенського козацького полку на чолі з козацьким полковником Андрієм Губіним та Сумського міського куреня Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» на чолі з військовим старшиною Михайлом Ляхом підбили підсумки основних козацьких досягнень та сумісних релігійних урочистостей 2021 року. Обговорили також деякі з питань оперативно-службової підготовки козаків структурних підрозділів, військово-патріотичного виховання молоді в навчальних закладах Сумщини і майбутніх інноваційних підходів до впровадження окремих елементів козацької спадщини при освяченні води місцевих водойм.
Представник військової Колегії Синодального відділі
УПЦ з питань козацтва, отаман Сумської паланкиМГО
«Козацтво Запорозьке»,генерал-командор Віктор Лях

 • IMG_4192
 • IMG_4207
 • IMG_4229
 • IMG_4232
 • IMG_4237
 • IMG_4248
 • IMG_4284
 • IMG_4285
 • IMG_4311
 • IMG_4331

 

ВІДЗНАЧЕННЯ РІЗДВА ХРИСТОВОГО 2021 КОЗАКАМИ СУМЩИНИ

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

 

Впродовж п’яти років козаки, берегині, джури та козачата Сумського міського куреня Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» ходять на Різдво Христове до храму Благовірного великого князя Георгія Української Православної Церкви м. Суми. У цьому храмі знаходиться ікона Святого благовірного великого князя Георгія з вмонтованою частинкою його мощів. Козаки, берегині та джури приходять сюди зарані, щоб встигнути до початку Святої Літургії помолитися та прикластися до храмової ікони. Вони переконані, що іконописний образ Святого благовірного великого князя Георгія допомагає зцілитися усім, хто з вірою прикладається до нього.
7 січня 2021 року представники Сумського міського куреня Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» та Сумського Спасо-Преображенського окремого козацького полку разом з постійними прихожанами храму Святого благовірного великого князя Георгія Володимирcького молилися й славили Богонемовля під час Божественної літургії, яку очолив протоієрей Василій Коровець. Йому співслужили ієрей Максим Карпенко та диякон Євгеній Бірченко.
Під час Святої Літургії козаки, берегині, джури та козачата щиро сповідувалися та причащалися Святих таїн. Представникам козацтва і всім прихожанам було приємно, що на Різдво-2021 до храму Благовірного великого князя Георгія прийшло багато молоді, серед якої, – близько двадцяти віруючих дітей. Усім дітям дарували пакети з цукерками.
Після проповіді перед віруючими виступив отаман Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» генерал-командор Віктор Лях. Він подякував всіх священиків і прихожан за спільні молитви, привітав їх з Різдвом Христовим. Побажав, щоб щойно народжений Божий Син своїми маленькими, чистими, благодатними рученятками обхопив кожне віруюче серце, зігрів його й силою Отця Свого зміцнив дух і тіло всіх прихожан храму Благовірного великого князя Георгія, який у цей час вилискує у довгоочікуваних теплих і яскравих променях сонця. Побажав, щоб Боже Немовля силою Своєї благодаті подарувало віруючим піднесену радість, смирення, зміцнило волю, просвітлило розум, вселило віру у безмежні можливості кожного християнина і вказало істинний шлях до Господа Бога. Отаман паланки відзначив заслуги протоієрея Василія Коровеця, настоятеля храму Благовірного великого князя Георгія і вручив йому Грамоту та медаль «За відродження Козацтва Запорозького» за зразкове окормлення козаків, значний внесок у духовне й національне виховання козацької молоді та з нагоди Дня народження.
Опісля козаки ділилися думками про значення Різдва Христового для прихожан храму і всього українського православного народу, про релігійне і світське життя мешканців козацького міста Суми. Висловлювали пропозиції щодо участі представників Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» та Сумського Спасо-Преображенського окремого козацького полку в релігійних урочистостях з відзначення свята Водохрещення.
Прес-центр Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке»

 • IMG_3809
 • IMG_3810
 • IMG_3818
 • IMG_3827
 • IMG_3889
 • IMG_3917
 • IMG_3924
 • IMG_3966
 • IMG_3974
 • IMG_3975

 

Почтили память основателя ВДВ

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

 

27 декабря 2020 года Союз десантников Донецкой области города Мариуполь почтил память десантника номер один - героя Советского Союза генерала армии В.Ф. Маргелова.

У памятника прославленному генералу собрались представители Союза десантников, ассоциации воинов-афганцев, Мариупольской сотни Казачьего Войска Запорожского Низового.
К присутствующим с речью обратился представитель Союза десантников Донецкой области в городе Мариуполе Владимир Аблес.
К памятнику Василию Филипповичу Маргелову возложили цветы.

Атаман Мариупольской сотни
Казачьего Войска Запорожского Низового
есаул Сергей Семенов

 • изображение_viber_2020-12-27_21-28-00
 • изображение_viber_2020-12-27_21-29-36