ВШАНУВАННЯ КАЗАНСЬКОЇ ІКОНИ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ У СЕЛІ ВЕЛИКІ ВІЛЬМИ

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

 

          Козаки Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» відгукнулися на запрошення протоієрея Андрія Лозовського – великого шанувальника православного козацтва.

ВЕСЕЛОВЦЫ МОЛИТВЕННО ОТПРАЗДНОВАЛИ ДЕНЬ ОСВОБОЖДЕНИЯ ПОСЕЛКА

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

 

26 октября 2019 г. в день празднования Иверской иконы Божией Матери в храмах пгт. Веселое были совершены благодарственные и заупокойные службы.
В 76-ю годовщину освобождения поселка Веселое от немецко-фашистских захватчиков благочинный Веселовского округа протоиерей Александр Мурашко совершил заупокойную литию возле памятника, посвященного 4-му казачьему Кубанскому корпусу, принимавшему участие в освобождении Веселовской земли от немецко-фашистских захватчиков.
В своем слове отец Александр заметил о необходимости сохранения памяти о погибших, положивших свои жизни за веру народ и Отечество, таким образом, исполнивших завет Христов о любви, и научить молится за них своих потомков, и в этом исполнится предназначение нашего народа – быть хранителем истиной веры в истинного Бога.
По окончании казаками Веселовского куреня Казачьего Войска Запорожского Низового во главе с атаманом Владимиром Чупиной были возложены цветы к памятнику погибшим воинам.

По материалам https://hramzp.ua

 • 2019-10-26_11-38-28_IMG_8383
 • 2019-10-26_11-40-16_IMG_8389
 • 2019-10-26_11-41-54_IMG_8399

 

КОЗАЦЬКИЙ МАЙСТЕР-КЛАС

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

 

24 – 25 жовтня 2019 р. у Сумському державному педагогічному університеті імені А. С. Макаренка на базі кафедри української мови і літератури проходила ІІІ Усеукраїнська науково-практична конференція «Інновації в освіті і педагогічна майстерність учителя-словесника». Як завжди, на такій конференції обговорювалася проблематика наукових розвідок: педагогічна майстерність учителя у вимірах інноваційних підходів; режисура педагогічної дії учителя; сучасний урок в умовах імплементації Концепції «Нова українська школа»; евристичні технології у фаховій підготовці майбутнього вчителя; професійна комунікація у добу цифрових технологій. 

Це ті проблеми, які намагаються вирішувати у своїй повсякденній діяльності ті педагоги-новатори, котрі навчають і виховують учнів, які так стрімко зростають в козацьких класах. Серед таких педагогів-новаторів і кандидат педагогічних наук, берегиня Ліна Крівшенко. Її вихованці є не тільки гордістю КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 25 , а й міста Суми.
Отже, ті наукові знахідки, які щоденно напрацьовуються сотнями науковців України успішно використовуються та вдосконалюються у процесі навчально-виховної діяльності сучасної школи. Вони гарно сприймаються дітьми, сприяють якісному й радісному засвоєнню навчального матеріалу.
Не випадково вже втретє до відкриття Усеукраїнської науково-практичної конференції«Інновації в освіті і педагогічна майстерність учителя-словесника» запрошуються учні козацького класу.
Адже учні козацького класу є незаперечним наочним зразком освіти й виховання за тими інноваційними освітніми технологіями, над вдосконаленням яких так плідно працюють науковці України.
Вихід козачат на імпровізовану сцену, вишуканість їхнього мовлення й пісенного мистецтва приємно вражають учасників наукової конференції. Це враження й водночас захоплення підростаючим козацьким гуртом помітно відображається на обличчях і зволожених очах дорослих.
Доктор педагогічних наук, професор Олександр Лавріненко приймає запашний коровай з рук маленької берегині Поліни Акіменко, дякує козачатам та фотографується з ними. До схвальних слів на адресу маленьких патріотів України долучається головний організатор і генератор цього наукового дійства – доктор педагогічних наук, професор Олена Семеног. Вона виразила козачатам щиру вдячність за демонстрацію справжнього майстер-класу із красномовства та шанування рідної української мови. Відзначила, що такий дитячий козацький майстер-класє взірцевим і перспективним для використання вчителями й викладачами України.
Звичайно ж, такому результативному оволодінню рідною мовою сприяє активне впровадження в навчально-виховний процес учнів козацького класу евристичних і інших комунікативних технологій, а також створення численних ситуацій успіху у повсякденній життєдіяльності дитячої козацької громади.
Справжніми уроками красномовства Ліни Крівшенко є копітка робота з маленькими групками успішних учнів (з кожним із них), а також хорові розучування декламувань, що використовуються у численних сценаріях активної участі козачат в урочистих заходах, приурочених державним і визначним місцевим датам. Під час хорового розучування декламувань Ліна Миколаївна домагається від кожного учня й хору наслідування чіткості вимови, виразності, емоційності, інтонаційного забарвлення її досконалого голосу та сценарного артистизму.
Роботу кандидата педагогічних наук, козацької берегині Ліни Крівшенко та її вихованців високо оцінили наковці. Козачат пригостили смачними рум’яними яблуками.
Дзвенить мідний дзвіночок у руках лауреата премії імені Івана Андрійовича Зязюна, доктора педагогічних наук, професора Олени Семеног. Кличе маленьких козачат до шкільного уроку, а науковців – до творчої й результативної наукової праці.
Бурними оплесками науковців супроводжується переможний вихід козачат із 202 аудиторії Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка.
Генерал-командор Віктор Лях,
отаман Сумської паланки
МГО «Козацтво Запорозьке»

 • IMG_5661
 • IMG_5662
 • IMG_5668
 • IMG_5675
 • IMG_5678
 • IMG_5680
 • IMG_5684
 • IMG_5703
 • IMG_5709
 • IMG_5723
 • IMG_5739
 • IMG_5753

 

КОЗАКИ ВШАНУВАЛИ ПОКРОВИТЕЛЬКУ СУМ – КОРСУНСЬКУ ІКОНУ БОЖОЇ МАТЕРІ

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

 

22 жовтня 2019 року козаки Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» зібралися у Спасо-Преображенському кафедральному соборі, щоб разом з іншими козаками обласного центру та прихожанами відзначити подвійний ювілей шанування Корсунської-Шпилівської ікони Божої Матері – покровительки м. Суми.
Козаки паланки з радістю й шаною зустрічали протоієрея Олексія Селегеня – свого духовного козацького наставника, настоятеля храму Різдва Богородиці с. Кам’янка Тростянецького району Сумської області. Зустрічали й інших священиків, з якими співпрацюють упродовж багатьох років.
За переказами Корсунська ікона Божої Матері була написана апостолом і євангелістом Лукою і принесена до Києва з Корсуні святим князем Володимиром після його хрещення. Згодом з неї було зроблено декілька списків,
Один зі списків цієї дивовижної ікони знаходився в селі Романівка Сумського повіту. Саме тут Божа Матір явила Своє чудо, повернувши зір ослі по народженій дівчинці. Після такого чуда ця ікона отримала назву «Шпилівської-Прозрінної». Ця ікона явила немало чудес. В її честь щорічно, починаючи з 1859 року, стали проходити хресні ходи з Шпилівка в Суми.
В цьому році виповнилося рівно 160 років з дня проведення першого хресного ходу з чудотворною іконою від Покровського храму села Шпилівка до Спасо-Преображенського собору Сум і 100 років від дня останнього ходу в 1919 році.
21 жовтня, напередодні вшанування Корсунської ікони Божої Матері, з благословення митрополита Сумського і Охтирського Євлогія, на місці зруйнованого Покровського храму с. Шпилівка, де зараз встановлена каплиця, було від служено святкову Божественну літургію, у якій взяли участь участь і крестоходци, котрі за день до цього вийшли від Покровського храму м. Лебедин.
ПісляБогослужіння всі віруючі взяли участь у хресній ході з с. Шпилівка до м. Суми.
Слід відзначити, що хресну ходу з чудотворною іконою «Корсунською-Шпилівською»із Шпилівки до Сум засновано на найвищому рівні. До1859 року ікона вже прославилася численними зціленнями, тому для організації та затвердження щорічного хресного ходу необхідно було ухвалення рішення на найвищому рівні. І тут ми спостерігаємо цілу низку щасливих пригод.
Всього за рік до цього, в 1858 році міським головою Сум стає відомий меценат, купець I гільдії Олександр Дмитрович Суханов (до слова, перший на Слобожанщині міський голова, який не має дворянського походження). Незабаром його обирають старостою Сумського Спасо-Преображенського собору. Спільно з Сумським предводителем дворянства Веньямином Савичевим він направляє прохання про затвердження хресного ходу єпископу Харківському і Охтирському Макарію (Булгакову). Владика гаряче підтримав ініціативу сумського градоначальника і звернувся до харківського генерал-губернатораІвана Лужина, який мав широкі зв'язки в столичних колах. І трапляється справжнє диво – минаючи неминучі в подібних питаннях бюрократичні тяганини, на які нерідко йшли роки, незабаром з'являється царський указ про щорічне проведення 22 (9) жовтня хресного ходу з чудотворною іконою «Корсунської - Шпилівської» з Шпилівка в Суми, а такожна третій день Пасхи - із Сум доШпилівки.
Перший хресний хід в 1859 році очолив особисто єпископ Макарій в супроводі численного духовенства і Харківського генерал-губернатора Івана Лужина. Численний молитовний хід на кордоні міста зустрічали тисячі сумчан. На шляху пронесення ікони поруч з Петропавлівським храмом і Покровською церквою були обладнані величезні святкові амвони (площадки), з яких відкривався вид на все місто.
Останній раз хресний хід відбувся 22 (9) жовтня 1919 роки (100 років тому), за півтора місяці до того, як Суми зайняли більшовики. Його очолив єпископ Сумський Митрофан (Абрамов). У ньому взяли участь більшість священиків Сумського повіту, жителі Сум, селяни навколишніх сіл, а також рядові і офіцери Дроздовської стрілецької дивізії Добровольчої армії, частина якої булла розквартирована в той час в Сумах. В результаті контрнаступу Червоної Армії 29 листопада 1919 року білі війська залишили Суми, з ними пішов єпископ Митрофан і частина сумського священства. Хресні ходи припинилися, а сама ікона безслідно зникла. Не виключено, що її міг забрати єпископ Митрофан при від'їзді з Сум (він згодом емігрував до Сербії). Можливо, їїз никнення - на совісті нової богоборчої влади.
22 жовтня 2019 року релігійні дійства із вшанування Покровительки козацького міста Суми – Корсунської ікони божої Матері («Шпилівської Прозрінної») розпочалися із зустрічі та супроводження козаками митрополита Євлогія.
Порядок під час хресної ходи забезпечували козаки Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке», Сумського окремого Спасо-Преображенського козацького полку, військовослужбовці Національної Гвардії України та поліцейські підрозділи м. Суми (фото 5403).
Як завжди, традиційну хресну ходу довкола історичного центру козацького міста Суми очолили козаки незалежних козацьких організацій, котрі підтримують Українську Православну церкву.
Щільна колона богомольців заповнила вулицю Соборну від Спасо-Преображенського кафедрального собору до майдану Незалежності. За підрахунками козаків, у хресній ході прийняли участь понад шість тисяч віруючих.
Духовенство на чолі з Високопреосвященнішим митрополитом Сумським і Охтирським Євлогієм несло шанований богомольцями образ чудотворною Корсунською (Шпилівською) іконою Божої Матері, що іменується "Прозренна". Багато хто з віруючих несли старинні ікони, прикрашені вишитими рушниками.
Упродовж всієї хресної ходи лунали церковні піснеспіви на честь Божої Матері, а також підносились молитви за мир і злагоду на Сумській землі та в Україні.
Хресна хода зайшла на територію Пророко-Іллінського храму Української Православної Церкви, звідки з молитвами і піснеспівами рушили до місця зруйнованого Покровського храму.
Тут на місці зруйнованого храму встановлено пам’ятник, що символізує козацьку церкву з написом «Церква Покрови Пресвятої Богородиці була закладена у 1783 р., освячена у 1790 р., зруйнована 1932 р.», а також споруджено капличку. Тепер на цьому святому місці завжди здійснюється молебень.
Над сотнями віруючих пронесли чудотворну ікону Божої Матері, з якою богомольці подолали хресним ходом понад 60 кілометрів від Покровського храму м. Лебедин до Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Суми (фото 5651).
Слід відзначити, що цього року сумчани перший раз після 100-річної перерви змогли пройти повним маршрутом, по якому ходили наші благочестиві предки, –від с.Шпилівка до м. Суми.
При написанні статті були використані матеріали Сергія Кондратенка «У хресного ходу – подвійний ювілей», надруковані у газеті «Ваш шанс» за № 42 / 16 жовтня – 23 жовтня 2019 року.
З нами – Бог! І є, і буде!

Прес-центр Сумської паланки
МГО «Козацтво Запорозьке»

 • IMG_5352
 • IMG_5358
 • IMG_5370
 • IMG_5373
 • IMG_5403
 • IMG_5423
 • IMG_5432
 • IMG_5450
 • IMG_5484
 • IMG_5530
 • IMG_5572
 • IMG_5578
 • IMG_5581
 • IMG_5612
 • IMG_5619
 • IMG_5626
 • IMG_5651

 

 

ВІДЗНАЧЕННЯ СВЯТА ПОКРОВУ ПЕРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

 

Козаки завжди шанували й дотепер шанують Матір Іісуса Христа. При озвученні Її імені возвеличується їх дух, а душа наповнюється приємними почуттями.