Запорізька єпархія УПЦ і обласний краєзнавчий музей запрошують до участі у круглому столі, присвяченому 160-річчю від дня народження Дмитра Яворницького - дослідника історії українського козацтва

Автор: иерей Максим Райков.

 

Засідання круглого столу відбудеться 3 листопада 2015 року о 10:00 у приміщенні Запорізького обласного краєзнавчого музею, вул. Чекістів, 29.

УКРАІНСЬКА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА

ЗАПОРІЗЬКА ЄПАРХІЯ

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

ЗАПРОШУЮТЬ

Взяти участь у засіданні круглого столу «Виховання духовності сучасної молоді  на основі культурно-історичних традицій Запорізького краю через освоєння спадщини Д. І. Яворницького», присвяченого 160-річчю від дня народження Дмитра Івановича Яворницького.

Засідання круглого столу відбудеться 3 листопада 2015 року о 10:00 у приміщенні Запорізького обласного краєзнавчого музею, вул. Чекістів, 29.

Дмитро́ Іва́нович Яворни́цький (Еварни́цький) (*25 жовтня (6 листопада) 1855, с. Сонцівка — 5 серпня1940Дніпропетровськ) український історикархеологетнограффольклористлексикограф,письменник, дослідник історії українського козацтва, дійсний член НТШ (1914) і ВУАН (1929).

Починаючи з 1882 р., протягом 50 років майже кожного літа Д. Яворницький мандрував землями колишніх Запорозьких вольностей, проводив археологічні розкопки, записував пісні, перекази, розповіді нащадків запорозьких козаків, знайомився з місцевими старожилами та власниками приватних колекцій, досліджував ландшафт і природні умови Запорозького краю, перепливав на дубах Дніпрові пороги, неодноразово ламав руку, тонув у Дніпрі, був засипаний землею в кургані. Писав він Ф. Г. Лебединцеву у квітні 1884 р., що він проїхав усі Дніпрові пороги,

«
Оригінальний текст (рос.)

«от первого до последнего, в лодке, причём едва не поплатился и жизнию… Не забудьте, что я лажу в Запорожье уже три года подряд, что я производил там раскопки, вскрыл 24 могилы, нашёл в них много разных вещей, видел много разных запорожских портретов, выкопал запорожца с усами, трубкой и пр.»

»

Досліджував з Д. Яворницьким історик, фольклорист, археолог і викладач з Олександрівська (нині Запоріжжя) Яків Павлович Новицький. В особі Я. Новицького Дмитро Іванович здобув найвідданішого й найщирішого у своєму житті друга, однодумця, колегу. Багато спільного об’єднувало цих подвижників української культури. Д. Яворницький з натхненням писав Я. Новицькому:

«
Оригінальний текст (рос.)

«Запорожье, запорожцы, Днепр, пороги, степь! Сколько в этих простых, мало сложных словах заключается для меня обаятельного, живого увлекательного смысла! Если бы мог я вместить в своей груди широкую и далёкую степь, если бы мог я сладким поцелуем слиться со своим Днепром, никакого другого наслаждения не хотел бы на земле. Выше, глубже этого счастья для меня не существовало бы».

Як дістатися Запорізького обласного краєзнавчого музею:

• маршрутними таксі № № 14, 25, 31, 40, 40А, 46, 55, 62, 63, 67, 74, 75, 76, 80, 85, 88, 98 до зупинок «Драмтеатр»/«Площа Свободи»

• тролейбусами № № 3, 5, 7, 8, 14 до зупинок «Драмтеатр»/«Площа Свободи»

• трамваями №№ 1, 3, 10, 12, 14, 15, 16 до зупинки «Вул. Чекістів»

Мета: актуалізація відновлення та розвитку козацтва у сучасному культурному та медіа-культурному просторі українського суспільства.

Завдання:

1. Звернути увагу на фізичне та духовне виховання молоді;

2. Обговорити розвиток традиційних духовно-моральних цінностей у житті суспільства;

3. Зауважити виключну важливість християнського виховання підростаючого покоління та формування шанобливого ставлення до історичної пам’яті народу, традиціям батьківщини та Запорізького краю;

4. Винести пропозиції по проведенню заходів присвячених історії запорізького козацтва;

5. Висловити рекомендації шо до перспектив розвитку запорізького козацтва;

На обговорення пропонуються наступні тематичні напрямки:

· значення робіт Д. І. Яворницького в Історії України;

· Запорізька Січ. Суспільно-дипломатичний фон і місце в історії;

· роль духовної освіти у формуваннi традицiйних християнських цiнностей в житті суспільства і процесів державотворення;

· основи християнської етики в сучасних учбових закладах України;

· розвиток освіти у козацьку добу;

· роль братерських шкіл у розвитку музичної культури України;

До 1 листопада 2015 року необхідно надіслати заявку на Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. , вказавши:

1. Ім’я та прізвище;

2. Тему доповіді;

3. Місце роботи або установу, яку Ви представляєте;

4. Контактний телефон та адресу (в т.ч. електронну).

Матеріали доповідей слід надсилати до 1 листопада, обсяг – до 0,5 друкованих аркушів, набрані в редакторі Microsoft Word.doc., шрифт Times New Roman, кегль 12 для тексту статті, 10 для списку джерел та літератури і анотацій, інтервал одинарний, абзац 1, лапки у тексті «…». Цитування джерел подавати мовою оригіналу. Усі поля по 20 мм.

Основні вимоги: 1) у першому рядку ліворуч по центру прізвище великими літерами і ім’я, нижче у дужках країна та місто, виділені курсивом, кегль 12; 2) через 1 інтервал зліва УДК; 3) нижче через 2 інтервали справа назва статті, кегль 12, виділено жирним шрифтом; центру; 4) через 2 інтервали текст статті; 5) посилання у тексті в квадратних дужках, де перша цифра – номер посилання, через кому друга цифра – сторінка (приклад [3, 15]); 6)

Список використаних джерел та літератури в кінці тексту у наступному порядку: неопубліковані джерела (приклад: ЦДАВО України. – Ф. 2. – Оп. 8. – Спр. 9814., 111 арк), опубліковані джерела та література в алфавітному порядку згідно з вимогами ВАК; 7) через 1 інтервал після списку джерел та літератури анотації та ключові слова статті (української, російською, англійською мовами) у вигляді: прізвище та ім’я, у дужках виділено курсивом країна та місто, назва статті виділено жирним шрифтом, текст анотації, ключові слова виділено курсивом (приклад: Іванова Катерина (Ужгород, Україна). Гетьман Пертро Сагайдачний. [Текст анотації] Ключові слова: гетьман, козацтво, меценат. )

*ОРГКОМІТЕТ ЗАЛИШАЄ ЗА СОБОЮ ПРАВО ВІДБОРУ МАТЕРІАЛІВ.

Прес-служба Запорізької єпархії Української Православної Церкви

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить