НАС ЕДНАЮТЬ ІДЕЇ КАЛНИША

Автор: иерей Иоанн Юрцун вкл. .

IMG 4541

 

НАС ЕДНАЮТЬ ІДЕЇ КАЛНИША

(до 330-річчя з дня народження Петра Калнишевського)

Славнозвісні ідеї Петра Івановича Калнишевського об’єднали цілеспрямовану діяльність Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке», Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, Приватного благодійного оздоровчо-освітнього центру «Мурашка», Сумського обласного військового комісаріату (нині – Сумського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки), Сумського прикордонного загону, військової частини 3051 Національної гвардії України та 27 реактивної артилерійської бригади імені кошового отамана Петра Калнишевського у справі якісної духовної, військової, моральної та фізичної підготовки молоді до захисту України і справжнього дієвого різнобічного інтегративного козацького гарту. На базі вище зазначених навчальних закладів і військових частин за участю провідних фахівців і військовослужбовців відпрацьовується бойова та фізична підготовка молодих козаків, джур і козачат паланки.

Козаки Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке», котрі у дитячі та шкільні роки пройшли непрості чоловічі випробування у козацьких класах, збірних заставах, роях, сотнях і куренях, стали ядром багатьох загонів територіальної оборони, виявили мужність і героїзм при виконанні чисельних спеціальних завдань у зонах бойових дій під час проведення антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил на сході України. Понад 400 з них отримали відзнаки Президента України «За участь в антитерористичній операції», військові відзнаки «Віра, мужність, честь» І і ІІ ступеня, Грамоти та Подяки Міністерства оборони України, медалі «Ветеран війни», золоті та срібні медалі «Україна – захиснику державності», медалі «За жертовність і любов до України», ордени «Архистратига Михаїла», ордени та медалі «За вірність народу України», Почесні грамоти голови Сумської обласної державної адміністрації, грамоти та подяки Сумської обласної ради, Почесні відзнаки міського голови м. Суми «За заслуги перед містом» ІІІ ступеня, грамоти і подяки з врученням нагрудних знаків «Подяка» та багато інших відомчих військових нагород.

50-річна практика роботи з військово-патріотичного виховання молоді, переконує, що самотужки важко досягти вагомих здобутків у сфері підготовки молодої генерації українського суспільства до служби у Збройних Силах України. У цьому переконані й досвідчені військові. Всіх нас у цій царині єднають ідеї Петра Калнишевського, який у час перебування на посаді кошового отамана завжди мріяв про заможне козацтво, гарно навчене й добре оснащене військо та повну незалежність козацької держави. Петро Іванович за досить короткий термін повністю позбавився економічної та військової залежності Запорозької Січі. Він постійно дбав про розквіт господарської, військової, торгівельної, духовної, культурної та освітньої діяльності.       Петро Калнишевський був і донині є взірцем такої діяльності.

5 грудня 2020 року з метою відновлення історичних традицій національного війська щодо назв військових частин, ураховуючи зразкове виконання покладених завдань, високі показники в бойовій підготовці, Президент України Володимир Зеленський Указом № 546/2020 присвоїв 27 реактивній артилерійській бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України почесне найменування «імені кошового отамана Петра Калнишевського» і тепер вона іменується, як – 27 реактивна артилерійська бригада імені кошового отамана Петра Калнишевського Сухопутних військ Збройних Сил України.

16 червня 2021 року командир 27 реактивної артилерійської бригади імені кошового отамана Петра Калнишевського Сухопутних військ Збройних Сил України, полковник Дмитро Храпач та отаман Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке», генерал-командор Віктор Лях підписали договір про співробітництво та взаємодію.

Першою такою взаємодією стала сумісна праця з підготовки до належного відзначення 330-річчя з дня народження Петра Калнишевського – останнього виборного кошового отамана Запорозької Січі.

З цієї нагоди було вирішено висадити п’ять ялин: 1-шу ялину – командуванням 27 РАБр ім. П. Калнишевського; 2-гу ялину – особовим складом 27 РАБр ім. П. Калнишевського; 3-тю ялину ректоратом СумДПУ ім. А.С. Макаренка; 4-ту ялину – головою Сумського земляцтва І. Рішняком; 5-ту ялину – козаками СП МГО КЗ. Така суспільно корисна праця здійснювалася 8 липня 2021 року (фото 7371, 7380, 7381, 7390, 7420).

Звичайно ж козаки та військові допомагали копати й інші ями для дерев, адже доводилося працювати не тільки лопатою, а й ломом. Останнім – більше. Така нелегка робота тривала близько трьох годин. Після того, як ями були викопані, в них за допомогою спеціальних крюків опустили ялини. Наступну роботу виконували «винуватці» такої доброчинної справи.

Військові були задоволені виконаною роботою і заступник командира військової частини підполковник Дмитро Горб радісно потис руку отамана Сумського міського куреня, військового старшини Михайла Ляха. (фото 7422, 7425, 7439).

1 липня, за тиждень до висадження ялин, козаками було посаджено шість кущів ялівцю козацького. Вони поливатимуть вічнозелені рослини вранці і ввечері аж до пізньої осені.

Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка потурбувався, щоб до 330-річчя з дня народження Петра Калнишевського було замінено плитку біля пам’ятного знаку на честь його імені. У цьому немала заслуга в.о. ректора СумДПУ ім. А.С. Макаренка Любові Пшеничної та проректора з АГР Юрія Штики (фото 7361).

На базі СумДПУ імені А.С. Макаренка козаки організовують та проводять за участю священиків і військовослужбовців Міжнародні науково-практичні конференції «Інноваційні підходи до виховання учнів козацьких класів і хортингістів у навчальних закладах», засідання обласного клубу Петра Калнишевського під гаслом «Ідеї Калниша – в життя», тощо. На банері-гаслі – зображення святого праведного Петра (Калнишевского). Воно таке ж саме, як і на штандарті 27 реактивної артилерійської бригади імені кошового отамана Петра Калнишевського Сухопутних військ Збройних Сил України (фото 4541, 7855).

Будемо плекати надію, що й надалі козаків, науковців і військових єднатимуть спільні справи і що разом із владою, навчальними закладами та військовими частинами буде значно легше втілювати ідей славного Петра Калнишевського в сучасне життя українського народу.

Представник військової Колегії Синодального відділу УПЦ з питань козацтва,

отаман Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» генерал-командор Віктор Лях

 

IMG 7361

IMG 7371

IMG 7380

IMG 7381

IMG 7390

IMG 7420

IMG 7422

IMG 7425

IMG 7439

IMG 7855

 

 

 

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить