Туристсько-елологічна діяльність козацької молоді

Автор: иерей Иоанн Юрцун вкл. .

IMG-8083

НАВІЩО КОЗАКАМ ДОЛУЧАТИ СВОЮ МОЛОДЬ ДО

ТУРИСТСЬКО-ЕКОЛОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Впродовж багатьох років козаки Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» долучають молодих козаків, джур, козачат і дітей дошкільних закладів до дослідницької та суспільно корисної діяльності у процесі їх туристсько-екологічної діяльності. Така діяльність здійснюється протягом всього навчального року та під час всіх студентських і учнівських канікул.

Туристсько-екологічна діяльність є складовою туристсько-краєзнавчої діяльності і напряму пов’язана зі спортивним туризмом і екологією. Одним з провідних мотивів здійснення туристсько-екологічної діяльності є пізнання природи та нестримне бажання козацької молоді спілкуватися з нею.

Основними формами організації освітнього процесу при здійснені туристсько-екологічної діяльності молодших школярів є туристсько-екологічна прогулянка, туристсько-екологічна екскурсія, туристсько-екологічний похід, туристсько-екологічна розвідка, праця зі створення туристсько-екологічної стежки, туристсько-екологічний наметовий табір, туристсько-екологічна експедиція тощо.

У кожній з форм такої туристсько-екологічної діяльності криються невичерпно великі можливості для фізичного й різнобічного розвитку студентів, учнів і дітей дошкільних закладів. У процесі її здійснення удосконалюються координація рухів великої і дрібної моторики, спостережливість, пам'ять, гнучкість і рухливість мислення, а також сила, спритність, гнучкість і витривалість. Здійснюється якісна підготовка молоді до служби в елітних військах Збройних Сил України. Особливо така підготовка проявляється під час занять з оволодіння прийомами козацької розвідки та довготривалого виживання у диких умовах природи, де необхідні і навички володіння холодною зброєю, і навички самолікування та зцілення під час різного роду поранень, і навички досить швидкого здобування висококалорійних продуктів харчування.

03 липня 2021 року, на одному з таких занять на озері Чеха м. Суми, отаман паланки продемонстрував враженим вихованцям, як за кілька хвилин можна голими руками спіймати будь-якого водоплаваючого птаха, навіть найобережнішого – норця великого (фото 8079, 8083).

Звичайно ж вищезазначені навички здобування дичини для особистого виживання базуються на знаннях повадок диких тварин у природному середовищі та типовій поведінці при загрозі їхньому життю.

Подібні навички ручного полювання є корисними і для здійснення наукових досліджень, і для забезпечення виживання сучасного високопрофесійного козака-розвідника у військовий час.

Довготривала практика козацької виховної роботи переконує, що різнобічні фізичні тренінги, творча праця, фізичні вправи, ігри, змагання на свіжому повітрі, які проводяться у різних формах туристсько-екологічної діяльності, сприяють потужній самореалізації, гарному самопочуттю козацької молоді, їхньої стійкості до стресів, підвищенню козацької працездатності та якісній результативній підготовці козацької молоді до захисту рідної Вітчизни.

Представник військової Колегії Синодального відділу УПЦ з питань козацтва,

отаман Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке»

генерал-командор Віктор Лях

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить