УЧАСТЬ КОЗАКІВ СУМЩИНИ У ВІДЗНАЧЕННІ 76-Ї РІЧНИЦІ ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

 

9 травня 2020 року козаки Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» взяли участь у відзначені Дня Перемоги над нацизмом. Для них – це свято мужності та зразкового героїзму українського народу в роки Другої світової війни.

На 76-ту річницю з Дня Перемоги над нацизмом біля Меморіального комплексу «Вічна Слава» зібралося значно більше народу, аніж у попередні роки. Прийшло немало військовослужбовців, воїнів-інтернаціоналістів, козаків, представників Сумської міської організації ветеранів України, установ, підприємств, громадських організацій і політичних партій. Немало ветеранів військових дій прийшли на це величне свято Перемоги разом зі своїми дітьми та онуками.
У фонограмному запису звучали мелодії пісень воєнних років. З певним часовим інтервалом проводилися оголошення про дотримання відповідних санітарних норм.
До Меморіального комплексу «Вічна Слава» підходили патріотично налаштовані особистості, покладали квіти до гранітних плит з іменами загиблих визволителів Вітчизни, ділилися спогадами і враженнями сьогоднішніх подій, фотографувалися біля особливо пам’ятних місць та один з одним.
Зазвучали позивні під пісню «Ой, Дніпро, Дніпро» та декламування диктора – Дмитра Будянського:
Слава вам, воїни,
Слава, безсмертні,
Вічну хвалу народ вам співає,
Страху не знали ви,
Смерть подолали ви,
Пам'ять про вас у віках не зникає!!!
Важкий і героїчний шлях пройшла Україна протягом своєї історії. Важливою і трагічною сторінкою стала найстрашніша і наймасштабніша війна 1941 – 1945 років. На території України війна не припинялася 1225 днів і ночей – з 22 червня 1941 року по 28 жовтня 1944 року. Більш ніж у 100 населених пунктах точилися особливо запеклі бої. Саме в Україні вирішувалася доля Другої світової війни в Європі. Протягом січня 1943 – жовтня 1944 років на території України було проведено 13 наступальних операцій та 2 оборонні. Великі бої йшли за кожен клаптик нашої землі, за кожну вулицю, за кожен дім. Війна не припинялася ні на годину.
У боях на землях України були розгромлені десятки фашистських дивізій, знищена велика кількість живої сили та ворожої техніки. Ми зобов’язані це знати, ми повинні про це пам’ятати.
Відлітають, мов журавлі, роки у вічність… Та літа не зітруть у народній пам’яті світлі імена тих, хто віддав своє життя за Батьківщину, здобувши таку важку і таку жадану Перемогу.
Це свято не затьмариться в віках.
В цей день нестимуть люди завжди квіти,
Не обміліє пам’яті ріка –
В серцях нащадків завжди буде жити!
До мікрофонів запрошуються: голова Сумської обласної державної адміністрації Василь Хома; голова Сумської обласної Ради Віктор Федорченко; Сумський міський голова Олександр Лисенко; голова Ради Сумської міської організації ветеранів України В’ячеслав Ничипоренко. У своїх промовах, вони звеличували подвиги українців у 2-й Вітчизняній війні. Славили живих учасників звільнення Сумщини і всієї України від фашистських загарбників і тих, хто поліг смертю героя.
Керівники області та міста підходять до корзин з квітами. Звучить метроном – Хвилина мовчання та мелодія на покладання квітів.
На мелодії пісні «Степом, степом» учасники мітингу-реквієму шикуються в колону й несуть корзини з квітами та букети пурпурових квітів до пам’ятника воїну-визволителю. Козаки разом з керівниками області та міста, ветеранами, представниками громадськості і дітьми покладають квіти до підніжжя.
Хочеться виразити вдячність військовому старшині Костянтину Гладченку, військовому старшині Петру Шпиленку, військовому старшині Михайлу Ляху, підосавулу Василю Стацівці, сотнику Едуарду Козацькому, чотарю Павлу Медведю, чотарю Геннадію Медведю, чотарю Віталію Захарчуку, берегині Риті Осадчій, усім джурам, козачатам і їх батькам, котрі виявили громадянську свідомість та взяли активну участь у відзначенні 76-ї річниці з Дня Перемоги над нацизмом.

Генерал-командор Віктор Лях, представник військової Колегії
Синодального відділу УПЦ з питань козацтва, отаман
Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке»

 • IMG_5748
 • IMG_5749
 • IMG_5751
 • IMG_5753
 • IMG_5755
 • IMG_5765
 • IMG_5807
 • IMG_5819
 • IMG_5841
 • IMG_5866
 • IMG_5867

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить