НАРАДА ГЕНЕРАЛЬНОЇ СТАРШТНИ МГО «КОЗАЦТВО ЗАПОРОЗЬКЕ» У СВЯТО-УСПЕНСЬКІЙ КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКІЙ ЛАВРІ

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

03 травня 2021 року козаки МГО «Козацтво Запорозьке» прибули до Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, щоб помолитися у її головному Соборі на честь Успіння Пресвятої Богородиці і вирішити питання вшанування пам’яті гетьмана Дмитра Сагайдака та обрання нового керманича Міжнародної козацької громади.

Представники Генеральної старшини та козацького округу «Храмова Варта» МГО «Козацтво Запорозьке» зустрічали та супроводжували до Собору Намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла.
Високопреосвященнійшим митрополитом Павлом було звершено Богослужіння Світлого Понеділка. Його високопреосвященству співслужили вікарії Київської митрополії та духовенство Києво-Печерської Лаври. Близько 50-ти козаків прийняли участь у такому Богослужінні. У своїх молитвах Владика Павел добрими словами пам’янув спочилого маршала, Гетьмана козацтва Запорозького Дмитра Сагайдака.
Було також звершено Хресну ходу навколо Успенського собору, який очолила чисельна братія Києво-Печерської обителі на чолі з благочинним архімандритом Іларіоном. У хресній ході взяли участь отамани більшості обласних місцевих осередків України та козаки Храмової варти МГО «Козацтво Запорозьке». Сюди прибули віруючі з багатьох регіонів країни, щоб уже вкотре відчути радість Пасхальних богослужінь на святій Печерській землі.
За молитвою у трапезній залі козаки пам’янули новопреставленого Дмитра Івановича Сагайдака. Словами вдячності згадали про його добрі вчинки та великий вклад у справу розбудови Міжнародної козацької громади. Значні етапи життя і діяльності спочилого Гетьмана висвітлили у своїх поминальних промовах маршал козацтва Петро Чуваєв, генерал-командор Віктор Лях і генерал-осавул Анатолій Краснодзей.
Після проведення вищезазначених дійств генеральна старшина Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» зібралася в актовій залі Свято-Успенської Києво-Печерської лаври з тим, щоб провести нараду з питань вшанування пам’яті Гетьмана Дмитра Сагайдака та обрання нового керманича уславленої козацької громади. Прозвучали Гімни України, та Козацтва Запорозького. Духовники разом з козаками відслужили заупокійну Літію за новопреставленого Дмитра Сагайдака. Духовенство дало благословення на проведення наради Генеральної старшини Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке».
Отаман Генеральної канцелярії, генерал-осавул Анатолій Краснодзей повідомив, що на засідання наради прибув заступник гетьмана МГО «Козацтво Запорозьке» – головний отаман з питань безпеки, генерал козацтва Іван Петришен – офіцер правоохоронних органів України, якому по-праву належить виконувати обов’язки спочилого гетьмана Запорозького Козацтва до часу обрання нового керманича на Великій козацькій раді згідно Статуту Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке».
На Нараді Генеральної старшини виступили:
Генерал козацтва Іван Петришен: «Багато хто з вас мене не знає, адже із-за своєї зайнятості я не міг бути присутнім на Малих і Великих козацьких Радах МГО «Козацтво Запорозьке». Однак знаходився поруч з вами. Завжди був на постійному зв’язку з Верховним отаманом України та Діаспори, гетьманом козацтва Запорозького,маршалом козацтва Дмитром Сагайдаком, як його заступник. Надавав йому юридичні послуги. Допомагав складати важливі для козацтва матеріали, а також редагувати нові зміни до Статуту МГО «Козацтво Запорозьке» та затверджувати його у Міністерстві юстиції України». Допомагав вирішувати й інші питання, важливі для нашого козацтва. Також Іван Олександрович відповів на запитання отаманів обласних козацьких осередків і надав їм номер свого мобільного телефону.
Протоієрей Анатолій Шаповал, як представник військової колегії Синодального відділу з питань козацтва, зачитав зміст співчуття митрополита Луки козацьким отаманам і козакам у зв’язку з кончиною Верховного отамана України та діаспори, гетьмана Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке»,маршала козацтва Дмитра Сагайдака.
Маршал козацтва Петро Чуваєв: «Дмитро Іванович Сагайдак 32 роки свого життя присвятив відродженню й розвитку козацьких організацій України. Був засновником Вишгородської козацької сотні та отаманом Вишгородського куреня. Завдяки напруженій цілеспрямованій праці він стрімко пересувався щаблями кар’єрного зростання. Легко долав на своєму шляху будь-які перепони. Як головний отаман Всеукраїнської громадської організації «Українське козацтво», зробив вагомий внесок у демократичні перетворення та впорядкування його структурних підрозділів. На чолі Всеукраїнської громадської організації «Козацьке війська Запорозьке України» та Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» Дмитро Сагайдак завжди дотримувався звичаєвого права та законів козацького побратимства. Він домігся, щоб Міжнародна козацька громада мала свої дієві структурні підрозділи не тільки в Україні, а й у 39 країнах світу.
Ми, козаки, любили й шанували свого Гетьмана. Як тільки могли – допомагали своєму Батьку. Без нього нам буде дуже важко. Ми маємо вибрати з поміж себе достойну кандидатуру на гетьмана МГО «Козацтво Запорозьке». Я також не знімаю свою кандидатуру на цю посаду».
Генерал-командор Віктор Лях: «Верховний отаман України та Діаспори, маршал Козацтва Запорозького Дмитро Сагайдак значної уваги приділяв створенню і розвитку дитячих структурних підрозділів при місцевих осередках Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» на теренах України і в зарубіжних країнах світу. Як далекоглядний стратег, у роботі молодіжних козацьких угрупувань Дмитро Іванович вбачав майбутнє свого козацтва. Багато уваги приділяв взаємодії всіх структурних підрозділів козацтва з Українською Православною Церквою. Завжди ставав на її захист. Влітку 2003 року козаки на чолі з маршалом козацтва Дмитром Сагайдаком захистили Свято-Успенську Почаївську лавру від спроб захоплення, зарекомендувавши себе самовідданими захисниками своєї Церкви. Завдяки старань Дмитра Івановича, козакам Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» було довірено охорону багатьох православних святинь: лавр, храмів і монастирів. І до сьогодні Свято-Успенську Почаївську та Свято-Успенську Києво-Печерську лаври надійно захищають козаки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке».
Для мене особисто, питання обрання нового гетьмана – одне з найболючіших питань. Від його осмисленого вирішення залежить подальша доля нашої чисельної й дієвої козацької громади. Гарно ставлячись до всіх кандидатур на посаду гетьмана (маршала козацтва Петра Чуваєва, генерала козацтва Петра Новаківського, генерал-командора Василя Ясногота інших), хочу запропонувати для вашого розгляду кандидатуру маршала козацтва Ярослава Банчука, якого дуже цінував і до якого завжди дослухався наш спочилий Батько. Він має козацьку харизму. До того ж –діловий, не багатослівний, терплячий, вольовий і рішучий. Має за честь дотримуватися даного слова. Працюючи на посадах адвоката, військового прокурора, генерального судді нашого козацтва, Ярослав Арсенійович набув великого дипломатичного досвіду, оволодів необхідною для гетьмана культурою спілкування. Він вхожий до багатьох кабінетів влади. Є членом військової Колегії Синодального відділу Української Православної Церкви у справах пастирської опіки козацтва України і духовно-фізичного виховання молоді. Здатний на високому рівні вирішувати економічні, релігійні, освітні, культурні та інші доленосні козацькі питання».
Генерал-командор Василь Ясний:«Дмитро Іванович скеровував козацькі структурні підрозділи на здійснення потужної результативної роботи з національного виховання молоді. Під керівництвом Гетьмана Дмитра Сагайдака козаки посилено займалися військово-патріотичним виховання козацької молоді, готували її до служби у Збройних Силах України.
Гетьман був завжди затребуваним Збройними Силами України, Державною Прикордонною службою України, Внутрішніми військами України, Національною Гвардією України. На їх запрошення, відвідував багато військових частин.
Отже, смерть нашого славного Гетьмана є непоправною втратою для всіх структурних підрозділів Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке», що діють на території України і в десятках країн світу».
Генерал-хорунжий Андрій Толкунов: «Я хочу, щоб на цій нараді була вирішена подальша доля генерал-хорунжого Сергія Сагайдака – сина нашого спочилого гетьмана. Дізнатися, чи зможе він і надалі обіймати займану посаду? ».
Більшість членів Генеральної старшини зійшлися на тому, щоб генерал-хорунжий Сергій Сагайдак продовжував займатися своєю справою.
Генерал козацтва Микола Лавриненко:«Моя пропозиція стосується увіковічення пам’яті гетьмана Дмитра Сагайдака. Ми знаємо, що покійний Дмитро Іванович не тільки відновлював козацтво України, а й історію про козацтво, творив її. Про це ним накопичено дуже багато фотографій, речей, артифактів. Це – цілий архів документів.
Вважаю, що слід створити при МГО «Козацтво Запорозьке» центр або фонд імені Дмитра Івановича Сагайдака, який зміг би весь цей багатющий матеріал плідно використати для патріотичного виховання молодих поколінь. А очолити цей напрямок робити доручити генерал-хорунжому Сагайдаку – сину покійного гетьмана».
Наступним питанням порядку денного було обговорення процедури вибору нового Верховного отамана України та діаспори, гетьмана Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке».
Вирішили:
1. На нарадах обласних місцевих осередків МГО «Козацтво Запорозьке» провести обговорення кандидатур на посаду Верховного отамана України та діаспори, гетьмана Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке».
2. Рішення кожного з місцевих осередків МГО «Козацтво Запорозьке» про підтримку визначеної та проголосованої кандидатури на посаду Верховного отамана України та діаспори, гетьмана Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» направити до Генеральної канцелярії.
3. Кандидатам на посаду гетьмана МГО «Козацтво Запорозьке» підготувати програми, які вони будуть реалізовувати при обранні та затвердженні на Великій козацькій Раді.
4. Малу позачергову козацьку Раду провести у серпні, а Велику козацьку раду – у жовтні 2021 року.
генерал-командор Віктор Лях, представник військової Колегії
Синодального відділу УПЦ з питань козацтва, отаман
Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке»

 • IMG_5287
 • IMG_5381
 • IMG_5388
 • IMG_5402
 • IMG_5408
 • IMG_5417
 • IMG_5419
 • IMG_5420
 • IMG_5433
 • IMG_5434
 • IMG_5443
 • IMG_5450
 • IMG_5455
 • IMG_5470
 • IMG_5472
 • IMG_5474
 • IMG_5480
 • IMG_5482
 • IMG_5486
 • IMG_5489
 • IMG_5494
 • IMG_5513

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить