ДОБРІ СПРАВИ КОЗАКІВ СУМЩИНИ ПІД ЧАС ВЕЛИКОГО ПОСТУ

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

 

Святий Великий піст став для значної кількості козаків і берегинь Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» таСумського окремого Спасо-Преображенського козацького полку справжнім випробуванням на віру, силу духу і волі.

У перший тиждень Великого посту, що відрізнявся особливою строгістю, на поміч козакам, берегиням і джурам прийшов представник військової Колегії Синодального відділу УПЦ з питань козацтва, головний козацький священик Сумської і Охтирської єпархії, настоятель Свято-Троїцького храму м. Суми (Ганнівка) протоієрей Сергій Воробйов.20 березнявін зібрав у своєму храміотаманів і козацьку старшину незалежних козацьких організацій Сумщини, а також і їх структурних підрозділів. Під час Божественної Літургії роз’яснював значення великого посту у житті віруючої людини. Отамани, козацька старшина, козаки паланки та незалежних козацьких організацій Сумщини сповідувалися у гріхах і причащалися Святих Таїн. Готувалися до гідного відзначення свята Торжества Православія. У своїх молитвах і проповіді отець Сергій зосереджував увагу представників козацтва на важливому значенні вгамування свої пристрасті, гніву, заздрості та осуду під час Великого посту. В інші дні роз’яснював отаманамособливості Богослужіньу кожну з шести неділь Великого посту. При цьому Отець Сергій наставляв козаків на здійснення добрих справ, наслідуючи Іісуса Христа.
Внаслідок сказаного, козаки не стримували себе у здійсненні добрих вчинків. Вони дієво підтримували воїнів-козаків операції Об’єднаних сил на сході України, проводили туристсько-екологічнізаходи з представниками дитячих структурних підрозділів паланки, досліджували з ними явища пробудження природи довкілля, відкривали нові сторінки із земного життя святого праведного Петра (Калнишевського).
Майстрували шпаківні, синичники та інші «оселі» для птахів-дуплогніздників.
Багато часу приділяли козаки впорядкуванню Сумського міського скверу імені Петра Калнишевського, де буде урочисто відзначено 330-ту річницю з Дня народження уславленого отамана Січового товариства Запорозької Січі. Вони формували крони дерев і обрізали гілки, уражені паразитуючою омелою.
На узбіччі Сумського міського скверу імені Петра Калнишевського козаки заклали горіхову алею на честь маленької Злати, народженої 25 березня 2021 року у сім’ї козацької родини Захарчуків –героїв операції Об’єднаних сил на сході України. Впродовж багатьох днів здійснювали полив висаджених дерев.
Берегині жіночої козацької громади випікали Великодні кулічі, фарбували крашанки, готували м’ясні смаколики, пакували їх та відправляли новою поштою до тих військових частин Об’єднаних Сил, у яких служать козаки Сумської паланки.
Було немало й інших добрих справ, які за покликомдушіздійснювали козаки Сумської паланки з усіма своїми структурними підрозділами.

Генерал-командор Віктор Лях, представник Військової
колегії Синодального відділу УПЦ з питань козацтва,
отаман Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке».

  • IMG_5078
  • IMG_5086
  • IMG_5125
  • IMG_5169
  • IMG_5250
  • IMG_5262

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить