Всеукраїнська науково-практична конференція «Православ'я в Україні: виклики часу і історичні традиції"

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

 

13 квітня у Харківській духовній семінарії відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Православ'я в Україні: виклики часу і історичні традиції (до 100-річчя від дня народження Високопреосвященнішого митрополита Харківського і Богодухівського Никодима (Руснака) (1921-2011 рр.)».

Початок роботи конференції було ознаменовано виставкою присвяченою 100-річчю від дня народження Високопреосвященнішого митрополита Харківського і Богодухівського Никодима (Руснака).
Під головуванням ректора Харківської духовної семінарії Високопреосвященнішого Онуфрія митрополита Харківського і Богодухівського, роботу конференції було розпочато пленарним засіданням, на якому високопоставлений гість, кандидат богослов'я, доцент Київської духовної академії і семінарії, голова адміністративного апарату Київської Митрополії Преосвященніший єпископ Віктор (Коцаба) передав Владиці-ректору, викладачам, вихованцям семінарії та учасникам конференції від Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Онуфрія Митрополита Київського і Всієї України слова привітання та передав першосвятительське благословення на діяльність конференції в справі розвитку богословської науки на славу Господа Бога та Його Церкви.
На пленарному засіданні були представлені доповіді: Єпископа Віктора: «Питання автокефалії Української Православної Церкви на архієрейському соборі Руської Православної Церкви 31 березня - 5 квітня 1992 р .: аргументи за і проти».
Завідувача Церковно-історичним музеєм Харківської єпархії протодиякона Максима Талалая: «Життя і церковне служіння митрополита Харківського і Богодухівський Никодима (Руснак)».
Клірика Вінницької єпархії, викладача Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу ієрея Назарія Давидовського: «Історичні перехрестя православної Слобожанщини та Вінницькій області: духовну спадщину священномученика Інокентія (Тихонова) і Олександра (Петровського)».
Також у роботі конференції взяли участь почесні гості:
Маршал козацтва України, Верховний отаман ГО «Слобожанське Козацтво Єднальне» Гацюк О.О. та козаки котрі працюють у сфері науки
Голова обласної громадської організації «Союз Ветеранів СБУ» Чесноков О.І.
Голова обласної громадської організації Рада ветеранів ГУ МВС України в Харківській області Карякін В.С.
Голова асоціації «Чорнобильці-ветерани МВС» Олександр Полянський
Голова відділу у справах козацтва Ізюмської єпархії прот. Михаїл Шульга
Робота конференції продовжилась по трьом секціям:
«Історичний шлях Православ’я в Україні»
«Православний світогляд: сучасні питання та проблеми»
«Шляхи християнської культури (минуле та сучасність)».
На секції «Православний світогляд: сучасні питання та проблеми» з доповіддю: «Пастирська місія в козацькому середовищі» виступив член військової колегії при Синодальному відділі УПЦ по козацтву, голова відділу Харківської єпархії прот. Сергій Скубченко. На цій же секції з доповіддю «Стосунки та співпраця Українського козацтва з Православною Церквою» виступив Маршал козацтва України, Верховний отаман ГО «Слобожанське Козацтво Єднальне» Гацюк О.О. На секції «Історичний шлях Православ’я в Україні» з доповіддю на тему: «Новітня історія Височинівської ікони Божої Матері» виступив голова відділу у справах козацтва Ізюмської єпархії прот. Михаїл Шульга. Також участь у секційних засіданнях взяли викладачі та студенти духовних і світських навчальних закладів України та Харкова. Частина учасників взяла участь у конференції дистанційно на інтернет-платформі «Zoom».
Завершилася конференція підбиттям підсумків та проведенням круглого столу присвяченого пам’яті митрополита Никодима (Руснака).

  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить