ВИСОКОПІЛЛЯ – ЗА ЧИСТЕ ДОВКІЛЛЯ

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

Щорічно у третю суботу квітня в нашій державі відзначається Всеукраїнський день довкілля, в зв’язку з чим, всюди проводяться заходи, спрямовані на поліпшення навколишнього середовища.

Також в Україні триває екологічна акція – «Посади дерево», метою якої є озеленення наших міст і сіл. До заходів екологічного спрямування активно долучились і жителі селища Високопілля, Валківського району, Харківської обл. та гості села.
«Високопілля за чисте довкілля» - так назвали акцію, учні та вчителі Високопільської ЗОШ I-III ступенів.
З благословення Високопреосвяшеннішого Онуфрія, митрополита Харківського і Богодухівського у висадці дерев взяв участь старший співробітник відділу у справах козацтва Харківської єпархії, прот. Сергій Дамманс. Заходи було відкрито молебнем, який очолив прот. Сергій Дамманс, у співслужінні настоятеля місцевого Свято-Миколаївського храму прот. Сергія Кудрика.
Разом з духовенством за молебнем до Бога молилися директор Високопільської загальноосвітньої школи Зінченко Валентина Олександрівна, викладачі та учні; Заступник отамана громадської організації «Коломацька козацька слобода» Шумейко Олексій Володимирович; Заступник голови ГО «Союз ветеранів СБУ» у Харківській обл. Сергій Коврижний; Головний редактор районної Валківської газети «Сільські новини» Обихвіст І.О., староста села Анатолій Скрипник та місцеві жителі. Наприкінці молебню саджанці було окроплено священною водою та висаджено у відведених місцях.
Про забезпечення саджанцями подбав заступник отамана громадської організації «Коломацька козацька слобода» Олексій Шумейко. Олексій Володимирович уродженець Високопілля, часто приїздить на свою маленьку батьківщину, завжди щиро радіє зустрічі з земляками. З рідним навчальним закладом його пов’язують не лише теплі спогади про шкільні роки, а й чимало добрих справ, як то – допомога в облаштуванні кімнати для сучасної медіатеки яку вони обладнали разом з козаками.
Уперше приїхав до Високопілля, та, доєднався до доброї справи розвитку села заступник голови ГО «Союз ветеранів СБУ» Сергій Олександрович Коврижний. Ця громадська організація підтримує партнерські стосунки з ГО «Коломацька козацька слобода», щойно розпочато процедуру щодо укладення меморандуму про співпрацю. Сергій Олександрович зазначив, – ветерани СБУ теж були ініціаторами й учасниками акції «Посади своє дерево». Тому він радо підтримав починання високопільців і особисто взяв участь у саджанні дерев.
Активно долучився до участі в акції і ще один випускник місцевої школи, а нині староста села Анатолій Скрипник. За його словами, маючи намір обійняти цю посаду, він щиро прагнув відчутно змінити життя земляків на краще, і зараз докладає максимум зусиль для цього.
Результатом спільної праці усіх учасників акції стали висаджені молоденькі клени, дубки, липи, горобинки, ялинки, самшити – на території навчального закладу, а також липки і кущі троянд та ялівцю – на сільському меморіалі де булла відслужена панахида за загиблими воїнами під час визволення села Високопілля від німецько-фашистських загарбників.
(Головний редактор районної Валківської газети «Сільські новини» Обихвіст І.О., прот. С. Скубченко)

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить