Козаки Сумщини взяли участь в урочистому мітингу з нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

 

В обласному центрі урочистості з нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 32-ї річниці виводу військ з території Афганістану проходили на досить високому рівні. 

По периметру Пам’ятного обеліску уроженцям Сумщини, які загинули в Афганській війні, стала почесна варта. Салютна група розмістилася за обеліском. По центру – корзини з квітами. З лівого боку від обеліска воїнам-афганцям – знаменна група з Державним Прапором України. З правого боку – духовий оркестр. Колона ветеранів бойових дій та представників громадськості міста розташувалася на тротуарі навпроти обеліску.
У виконанні духового оркестру звучать фанфари.
Дмитро Будянський урочисто озвучує, що згідно з Указом президента України, 15 лютого ми вшановуємо подвиг наших співвітчизників, які виконували свій військовий обов’язок на території інших держав.
Після Другої Світової війни наші військовослужбовці брали участь у 24-х локальних війнах і збройних конфліктах на території 16-ти іноземних держав. Майже п’ять тисяч уроженців Сумщини стали учасниками бойових дій на території інших держав.
Найбільш масштабною і трагічною серед них була війна в Республіці Афганістан. 10 років – з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989 року тривала ця війна. Через афганське пекло пройшли десятки тисяч солдат, серед них майже чотири тисячі наших земляків.
У складні для країни часи воїни-афганці стали до лав учасників антитерористичної операції на Сході України, продемонструвавши безмежну відданість своєму народові, вірність ідеалам демократії і єдності.
Вони стали гідним прикладом для підростаючих поколінь, які палко люблять рідну Україну і при потребі стануть на її захист.
Перед учасниками урочистого мітингу виступили: Василь Хома – голова Сумської обласної державної адміністрації; Віктор Федорченко – голова Сумської обласної ради; Михайло Бондаренко – перший заступник Сумського міського голови; Володимир Рикун – учасник бойових дій, голова міської організації української спілки ветеранів Афганістану та інші.
Представники влади та ветеранських організацій славили подвиги воїнів-інтернаціоналістів, бажали їм щастя й достойного життя, а також нагороджували кращих своїми відомчими відзнаками. Звернення виступаючих до воїнів-інтернаціоналістів і представників громадськості були щирими й відвертими. Тож, до кожного з них уважно дослухалися.
Панахиду за усіма загиблими воїнами-інтернаціоналістами відслужив настоятель церкви Іоанна-Воїна, голова Сумського єпархіального відділу Української Православної Церкви по роботі з військовими протоієрей Євгеній Феденко.
Слід зазначити, що серед козаків Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» та Сумського окремого Спасо-Преображенського полкує багато воїнів-афганців ітих, хто виконував свій військовий обов’язок на території інших держав, відстоював і тепер відстоює цілісність нашої держави в сьогоденній війні, хто в надзвичайних ситуаціях забезпечував правопорядок і Конституційний лад рідної країни. Усі вони відзначені державними та відомчими нагородами України, привносять значний внесок у військово-патріотичне виховання студентської та учнівської молоді. Вважають участь у вшануванні учасників бойових дійна території інших держав своїм святим обов’язком. Переконані, що цей День відзначають не тільки ті, хто проливав свою кров у зонах бойових дій, а й члени їхніх сімей, близьких і друзів.
У цей день представники влади, військових, ветеранських, козацьких організацій та установ зібралися тут, щоб вшанувати живих героїв Афганської війни і разом з ними віддати шану їхнім побратимам і тим синам Сумщини, котрі загинули у збройних конфліктах на території багатьох іноземних держав.
Мітинг, приурочений відзначенню Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, завершився та ветерани не поспішали розходитися. Їм було про що поговорити. Як наприклад, обмінятися думками з Василем Хомою (губернатором і учасником бойових дій в Афганістані) щодо вдосконалення майбутньої діяльності, або ж довідатися про життя бойового побратима тощо. Користуючись нагодою, ветерани фотографувалися на добру згадку.

Прес-центр Сумської паланки
МГО «Козацтво Запорозьке»

 • IMG_4615
 • IMG_4620
 • IMG_4622
 • IMG_4629
 • IMG_4631
 • IMG_4635
 • IMG_4641
 • IMG_4643
 • IMG_4656
 • IMG_4679
 • IMG_4692
 • IMG_4709
 • IMG_4724
 • IMG_4727
 • IMG_4765
 • IMG_4776
 • IMG_4783

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить