Панахида за козаків

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

 

КОЗАКИ СУМЩИНИ ПАМ’ЯНУЛИ ПРАЩУРІВ І ПОБРАТИМІВ,КОТРІ ПОПЛАТИЛИСЬ ЖИТТЯМ ЗА ВІРУ ПРАВОСЛАВНУ, СВІЙ НАРОД, СВОЮ ВІТЧИЗНУ

24 січня 2021 року у багатьох храмах Української Православної Церкви Сумщини (на прохання отаманів козацьких організацій) поминали своїх славних пращурів і козаків, котрі поплатились життям за віру православну, свій народ, свою Вітчизну. Так, наприклад, у місті Суми були здійснені панахиди у всіх храмах, при яких активно діють козацькі застави. У цей день козаки виражали вдячність усім батькам, котрі долучають до панахиди своїх дітей.
У Спасо-Преображенському кафедральному соборі зібралися отамани та козацька старшина трьох незалежних козацьких організацій: Сумської паланки Міжнародної громадської організації “Козацтво Запорозьке” (отаман – генерал-командор Віктор Лях); Сумського окремого Спасо-Преображенського козацького полку (отаман – козацький полковник Андрій Губін); Першого Сумського гусарського полку (Отаман – генерал-хорунжий Дмитро Ганчук).
У головному храмі Української Православної Церкви обласного центру відслужили панахиду за уславлених козацьких пращурів і сучасних козаків, котрі загинули, визволяючи свою країну від монголо-татар і всіляких загарбників зоряної доби козацтва, а також у роки лихоліття під час становлення Української Народної Республіки, антирелігійного наступу на православ’я, репресій у часи колективізації та Великої Вітчизняної війни, миротворчих операцій у різних країнах світу.
Протоієрей Георгій Бавикін, клірик Спасо-Преображенського кафедрального собору підніс свої молитви до Бога, щоб Всемилостивий Господь простив їм всякий гріх і вселив душі мужніх, безстрашних і самовідданих захисників віри православної в оселях праведних.
Отець Георгій відзначив ратну звитягу козаків у чисельних кровопролитних війнах, їх незламний героїзм і жертовність при відстоюванні прав і свобод громадян рідної Вітчизни. Нагадав прихожанам храму, що й досі сучасні козаки, продовжуючи непорушні традиції Січового товариства, здійснюють надійну охорону не тільки наших храмів, а й головних святинь Української Православної Церкви – Свято-Успенську Києво-Печерську лавру, Свято-Успенську Почаївську лавру та Свято-Успенську Святогірську лавру.
Усім козакам (серед яких і військовий старшина Олексій Панченко та чотар Роман Медведь) які у цей день страждають від тілесних і духовних недуг, протоієрей Георгій Бавикін побажав якнайшвидшого одужання й гарної реабілітації.

Представник військової Колегії Синодального відділі
УПЦ з питань козацтва, отаман Сумської паланки МГО
«Козацтво Запорозьке», генерал-командор Віктор Лях

  • IMG_4366
  • IMG_4380
  • IMG_4383
  • IMG_4385
  • IMG_4390
  • IMG_4418
  • IMG_4439
  • IMG_4450
  • IMG_4459

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить