КОЗАЦЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ СУМЩИНИ ВІДЗНАЧАЛИ СВЯТО ВОДОХРЕЩЕННЯ

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

 

Цього року незалежні козацькі організації Сумщини відзначали свято Хрещення Господа Іісуса Христа масовим відвідуванням багатьох храмів Української Православної Церкви. Відзначали святе Богоявлення святковими молитвами, сповіддю, причастям, освяченням води та зануренням в холодні води місцевих водойм. Козаки переконані, що саме таке відзначення великого свята сприяє позбавленню душі віруючої людини від всілякої гріховності та зціленню тіла від усіх недуг.
Гідно відзначили свято Водохрещення й козаки Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» та Сумського окремого Спасо-Преображенського козацького полку в обласному центрі.
Так, 19 січня 2021 року вони зібралися у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Суми з тим, щоб не тільки молитися та славити Бога, а й забезпечити підтримання порядку та норм карантинних обмежень під час Божественної Літургії та освячення води на церковному подвір’ї.
Мешканці м. Суми підходили до головного собору обласного центру сотнями. Помолившись і освятивши воду, вони направлялися додому, а їхні місця вже займали інші люди, які нескінченим потоком рухалися в бік храму. Звичайно ж, порівняно з минулими роками, їх було значно менше.
Із центрального собору віруючі Хресною ходою направилися на берег річки Псел. Хрещенську хресну ходу на Йордан очолили козаки Сумського окремого Спасо-Преображенського козацького полку та Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке».
Вони несли Зірку, Хрест, Хоругви, були запорукою дотримання порядку і спокою прихожан. У Хресній ході на чолі з архієпископом Євлогієм ішли священнослужителі кількох храмів Української Православної Церкви та дуже багато мирян. На місці здійснення освячення води річки Псла біля Харківського мосту зібралося близько півтисячі віруючих. До них приєдналися учасники Хресної ходи й щільною громадою стали вздовж берега річки та Харківського мосту.
На березі річки Псел заздалегідь було облаштовано місце освячення води: вирізано досить велику ополонку (яку прикрасили ялинками), зроблено поміст для здійснення молебню, сходинки для освячення води, встановлено льодяний хрест, здійснено прибирання території Водохрещення. У таких роботах взяли участь козаки, працівники МНС і Сумської міської рятувально-водолазної служби.
Близька тисячі віруючих зібралися тут, щоб побачити як на Сумському Йордані проходить здійснення водо-освячення.
Щойно владика Євлогій і благочинний Микола Смакоуз освятили воду Псла, як один із постійних сміливців тричі занурився у Йорданську воду. За ним поспішили інші віруючі. Десятки чоловіків і жінок у день Хрещення Господнього занурилися в цілющу воду після щирої сповіді та причастя Христових Таїн з тим, щоб довершити очищення духу від гріховного бруду. Після такого очищення, вони радо виходили з ополонки, ділилися враженнями, давали інтерв’ю та жартували.
Варто зазначити, що враховуючи обставини, окрім козаків, достойно несли свою службу правоохоронці Сумського відділу ГУНП в Сумській області та управління патрульної поліції.
Для козаків свято Богоявлення завершилося трапезою, під час якої вони отримали подяку та дарунки від благочинного Миколи Смакоуза. Представники Сумського окремого Спасо-Преображенського козацького полку на чолі з козацьким полковником Андрієм Губіним та Сумського міського куреня Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» на чолі з військовим старшиною Михайлом Ляхом підбили підсумки основних козацьких досягнень та сумісних релігійних урочистостей 2021 року. Обговорили також деякі з питань оперативно-службової підготовки козаків структурних підрозділів, військово-патріотичного виховання молоді в навчальних закладах Сумщини і майбутніх інноваційних підходів до впровадження окремих елементів козацької спадщини при освяченні води місцевих водойм.
Представник військової Колегії Синодального відділі
УПЦ з питань козацтва, отаман Сумської паланкиМГО
«Козацтво Запорозьке»,генерал-командор Віктор Лях

  • IMG_4192
  • IMG_4207
  • IMG_4229
  • IMG_4232
  • IMG_4237
  • IMG_4248
  • IMG_4284
  • IMG_4285
  • IMG_4311
  • IMG_4331

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить