ВІДЗНАЧЕННЯ РІЗДВА ХРИСТОВОГО 2021 КОЗАКАМИ СУМЩИНИ

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

 

Впродовж п’яти років козаки, берегині, джури та козачата Сумського міського куреня Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» ходять на Різдво Христове до храму Благовірного великого князя Георгія Української Православної Церкви м. Суми. У цьому храмі знаходиться ікона Святого благовірного великого князя Георгія з вмонтованою частинкою його мощів. Козаки, берегині та джури приходять сюди зарані, щоб встигнути до початку Святої Літургії помолитися та прикластися до храмової ікони. Вони переконані, що іконописний образ Святого благовірного великого князя Георгія допомагає зцілитися усім, хто з вірою прикладається до нього.
7 січня 2021 року представники Сумського міського куреня Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» та Сумського Спасо-Преображенського окремого козацького полку разом з постійними прихожанами храму Святого благовірного великого князя Георгія Володимирcького молилися й славили Богонемовля під час Божественної літургії, яку очолив протоієрей Василій Коровець. Йому співслужили ієрей Максим Карпенко та диякон Євгеній Бірченко.
Під час Святої Літургії козаки, берегині, джури та козачата щиро сповідувалися та причащалися Святих таїн. Представникам козацтва і всім прихожанам було приємно, що на Різдво-2021 до храму Благовірного великого князя Георгія прийшло багато молоді, серед якої, – близько двадцяти віруючих дітей. Усім дітям дарували пакети з цукерками.
Після проповіді перед віруючими виступив отаман Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» генерал-командор Віктор Лях. Він подякував всіх священиків і прихожан за спільні молитви, привітав їх з Різдвом Христовим. Побажав, щоб щойно народжений Божий Син своїми маленькими, чистими, благодатними рученятками обхопив кожне віруюче серце, зігрів його й силою Отця Свого зміцнив дух і тіло всіх прихожан храму Благовірного великого князя Георгія, який у цей час вилискує у довгоочікуваних теплих і яскравих променях сонця. Побажав, щоб Боже Немовля силою Своєї благодаті подарувало віруючим піднесену радість, смирення, зміцнило волю, просвітлило розум, вселило віру у безмежні можливості кожного християнина і вказало істинний шлях до Господа Бога. Отаман паланки відзначив заслуги протоієрея Василія Коровеця, настоятеля храму Благовірного великого князя Георгія і вручив йому Грамоту та медаль «За відродження Козацтва Запорозького» за зразкове окормлення козаків, значний внесок у духовне й національне виховання козацької молоді та з нагоди Дня народження.
Опісля козаки ділилися думками про значення Різдва Христового для прихожан храму і всього українського православного народу, про релігійне і світське життя мешканців козацького міста Суми. Висловлювали пропозиції щодо участі представників Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» та Сумського Спасо-Преображенського окремого козацького полку в релігійних урочистостях з відзначення свята Водохрещення.
Прес-центр Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке»

  • IMG_3809
  • IMG_3810
  • IMG_3818
  • IMG_3827
  • IMG_3889
  • IMG_3917
  • IMG_3924
  • IMG_3966
  • IMG_3974
  • IMG_3975

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить