КОЗАКИ СУМЩИНИ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ПРЕПОДОБНИХ АМФІЛОХІЯ ПОЧАЇВСЬКОГО, ПЕТРА КАЛНИШЕВСЬКОГО ТА СЛАВНОГО МЕЦЕНАТА ДМИТРА СУХАНОВА

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

 

31 грудня 2020 року представники Сумського Спасо-Преображенського окремого козацького полку та Сумського міського куреня Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» зібралися у церкві Петра і Павла м. Суми з тим, щоб вшанувати пам’ять преподобних Амфілохія Почаївського та Петра Калнишевського, до яких козаки молитовно зверталися впродовж 2020 року, а також великого мецената, уславленого громадського діяча, першого Почесного громадянина м. Суми Дмитра Івановича Суханова.

Настоятель Петро-Павлівської церкви, протоієрей Микола Голик відслужив Акафіст на честь преподобного Амфілохія Почаївського з молитвою до святого праведного Петра (Калнишевського).
Преподобний Амфілохій Почаївський (27.11.1894– 01.01.1971) прославився серед православних українців, як чернець, провидець, майстерний костоправ, досвідчений лікар, цілитель та чудотворець. Часто тільки словом Божим зцілював нужденних віруючих від тяжких невиліковних хвороб. Мужньо протистояв владі закриттю та руйнуванню храмів у ХХ-му столітті. Після його кончини, віруючі приходили до могили почаївського старця і лише щирим зверненням: «Преподобний отче, Амфілохіє, моли Бога про нас» – зцілювалися.
За життя преподобний Петро Калнишевський (12.07.1691 – 31.10.1803) прославився, як відважний, хоробрий і самовідданий кошовий отаман Запорозької Січі та гарний господарник. Багато зусиль докладав для будівництва, розвитку і процвітання церков у Запорозькому краї. Утримував Межигірський і Самарський монастирі. На кошти Петра Івановича були побудовані церква Різдва Пресвятої Богородиці та Миколаївський храм в містечку Лохвиця, церкву в ім’я Покрови Пресвятої Богородиці в місті Ромни, Петро-Павлівську церкву в Києво-Межигірському Спасо-Преображенському монастирі, Свято-Трійцьку церкву у рідному селі Пустовійтівка. Кошовий отаман причетний до будівництва Троїцького собору Самарського монастиря, Свято-Георгіївської церкви села Петриківка та ін. Загалом він побудував або надав допомогу в будівництві понад тридцяти церков.
Була відправлена панахида за упокій Дмитра Суханова.
Дмитро Іванович Суханов прославився, як меценат, мер м. Суми та староста Спасо-Преображенського собору. Він завжди щедро виділяв кошти на поліпшення міського господарства, заснуванні міського громадського банку, реконструкцію Спасо-Преображенського собору, у якому ним же було засновано соборний хор і церковно-приходську школу. Відкрив Олександро-Невську церкву в Сумській в'язниці. Організував хресну ходу з іконою Шпилівської Богоматері із села Шпилівка в м. Суми та побудував каплицю для зустрічі цієї чудотворної ікони, тощо.
Похований Дмитро Суханов на центральному міському кладовищі за алтарною частиною церкви Петра і Павла. Над його могилою на високому гранітному постаменті стоїть бронзова скульптура Христа Спасителя. Під Спасителем викарбувані слова: «Приидите ко мне вси труждающиися и обремененнии й аз упокою вы». Нижче «Дмитрий Иванович Суханов родился 10 октября 1825 г., скончался 20 декабря 1890 г. Вечная ему память».
Біля місця поховання була здійснена літія за упокій Дмитра Суханова. Після літії
протоієрей Микола Голик, у своїй промові, зосередив увагу віруючих на основних віхах життя відомого купця, мецената, уславленого громадського діяча, старости Спасо-Преображенського собору.
Під час трапези козаки на чолі з отаманами Віктором Ляхом і Андрієм Губіним вшановувати пам’ять преподобних Амфілохія Почаївського й Петра Калнишевського, талановитого купця, мецената та громадського діяча Дмитра Суханова, згадували та прославляли їх прижиттєві звершення. Обговорювали сумісні суспільно корисні справи 2020 року та майбутні – 2021року.
Прес-центр Сумської паланки
МГО «Козацтво Запорозьке»

  • IMG_3691
  • IMG_3695
  • IMG_3698
  • IMG_3716
  • IMG_3720
  • IMG_3721
  • IMG_3758
  • IMG_3771

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить