КОЗАКИ СУМЩИНИ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ СВЯТИТЕЛЯ МИКОЛАЯ ЧУДОТВОРЦЯ

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

 

19 грудня 2020 року представники Сумського Спасо-Преображенського окремого козацького полку та Сумського міського куреня Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» зібралися у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Суми з тим, щобразом з постійними прихожанами належно відзначити день пам’яті святителя Миколая Чудотворця.

Для козаків Сумщини святий Миколай є прикладом жертовного служіння Господу Богу та своєму народу. Його ім’ям названо дуже багато поселень, вулиць, провулків,скверів, духовних закладів, соборів, церков, монастирів, капличок. Ікони святого Миколи знаходяться у кожному храмі Української Православної Церкви та чи не в кожному житловому приміщенні сучасного українця. До нього з давніх часів звертаються з молитвами, поклоніннями і проханнями мільйони віруючих українців і православних християн усього світу.
На честь Миколи Чудотворця здійснюються багатокілометрові Хресні ходи (протяжністю до 100 км і більше). Такі ходи часто здійснюються по бездоріжжю пересічною місцевістю. Переходи ж горбистою місцевістю пов’язані з дуже тяжкими фізичними випробуваннями, у процесі яких ми спостерігаємо сучасне чудо, адже такі непрості випробування переносять не тільки фізично-гартовані віруючі, а й літні, дуже слабкі (кволі) і, навіть, маленькі християни.
В Україні оголошуються та проводяться щорічні конкурси на кращий культурно-мистецький проект з нагоди відзначення Дня святого Миколая. По-особливому відзначається цей день у кожному дошкільному і навчальному закладі нашої незалежної держави.
Здійснення вражаючих чудес святого Миколая відображено у численних притчах, художніх літературних творах і художніх полотнах, переказах, легендах і казках.
Його щороку з нетерпінням чекають діти в День святого Миколая.
З великою надією на чудесне зцілення та поміч звертаються до нього прихожани всіх храмів Української Православної Церкви.
У день святого Миколая Божественну літургію у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Суми очолив архімандрит Анастасій Панов у спів служінні кліриків храму.
Прихожани головного собору УПЦ м. Суми, козаки та берегині незалежних козацьких організацій обласного центру щиро молилися та славили святителя Миколая. Сповідувалися та причащалися Святих Христових Таїн.
Як завжди, козаки надавали допомогу священнослужителям храму до і після проведення богослужінь, забезпечували порядок у храмі під час служби та особистих молитов і поклонінь віруючих біля ікониСвятогоМиколи Мирлікійського, за що отримали подяку від архімандрита Анастасія Панова.
Прес-центр Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке»

  • IMG_3461
  • IMG_3467
  • IMG_3469
  • IMG_3473
  • IMG_3480
  • IMG_3510
  • IMG_3518
  • IMG_3531
  • IMG_3535
  • IMG_3538

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить