УЧАСТЬ КОЗАКІВ У ВШАНУВАННІ КАЗАНСЬКОЇ ІКОНИ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ У СЕЛІ ВЕЛИКІ ВІЛЬМИ

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

 

Козаки Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» вже втретє відгукнулися на запрошення протоієрея Андрія Лозовського – великого шанувальника православного козацтва. За цей час взаємовідносини з ним значно зміцнішали.
04 листопада 2020 року представники Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке», Сумського окремого Спасо-Преображенського козацького полку та Сумського полку слобідського козацтва Герасима Кондратьєва разом з козацьким священиком протоієреєм Сергієм Воробйовим – членом Колегії військових священиків при Синодальному відділі УПЦ у справах пастирської опіки козацтва України і духовно-фізичного виховання молоді – прибули до храму Казанської ікони Божої Матері села Великі Вільми Сумської єпархії з тим, щоб разом із священиками, прихожанами та гостями відзначити храмове свято Покровительки воїнства, козацтва та місцевої територіальної громади.
У цей день до храму Казанської ікони Божої Матері прибули віруючі з міста Суми та кількох районів Сумщини. Як годиться, – приїздили з подарунками, необхідними при церковному Богослужінні. Так, наприклад, прихожанин Олексій подарував отцю Андрію Псалтир.
Божественну Літургію очолив протоієрей Андрій Лозовський, настоятель цього храму. Йому співслужили: протоієрей Іван Пейчев, настоятель Пророко-Іллінськогохраму с. Улянівка, Білопільського району та протоієрей Сергій Воробйов, настоятель Троїцького храму с. Ганнівка, Сумського району.
При Богослужінні священикам допомагали генерал-хорунжий Сергій Кондратенко та доцент СумДПУ імені А.С. Макаренка Олександр Звіряка з двома синами. Усі вони були в облаченні паламарів.
Під час святкового молебню духовенство, прихожани, козаки молилися за мир в Україні, стоячи навколішки. Просили у Казанської Божої Матері захисту наших військових у зоні Операції Об’єднаних Сил Збройних Сил України. Ставили свічки та читали молитви за загиблими на сході України.
Також було освячено воду, якою протоієрей Андрій Лозовський окропив священиків, прихожан і гостей храму.
Під час Божественної Літургії козаки щиро молилися, сповідувалися та причащалися Святих Христових Таїнств.
Після Літургії відбувся хресний хід, який очолили козаки трьох незалежних козацьких громад Сумщини, навколо території храму Казанської ікони Божої Матері.
У своєму зверненні до віруючих віруючими, протоієрей Іван Пейчев закликав присутніх до щирого покаяння за гріхи, до пробудження в собі почуття вдячності за те , що Матір Божа до сих пір терпить нас – грішних, а також до дієвої любові до Господа Бога та один до одного…
Закликав православних козаків і прихожан до здійснення добрих справ, мужнього відстоювання своїх святинь, щирого та наполегливого сповідування своєї гріховності.
Протоієрей Сергій Воробйов подякував козакам за участь у храмовому святі. Висловив сподівання, що представники незалежних козацьких організацій Сумщини й надалі будуть підтримувати проведення церковних свят у храмах багатьох релігійних громад.
Відзначення храмового свята продовжувалося і під час трапези, де кожен священик, козак і почесний гість міг висловитися з приводу організації та проведення такого урочистого священного дійства.
Після свята козаки провели невелику нараду за участю священиків. На ній були обговорені питання передбачуваного розквіту Української Православної Церкви, якісної взаємодії козаків із священиками, участі козацьких громад у соціальній реабілітації воїнів АТО та ООС, їх воцерковлення та долучення до військово-патріотичного виховання студентської й учнівської козацької молоди. Були також порушені питання бойової підготовки досвідчених і молодих козаків під керівництвом козацького полковника Олега Орлова, майстра спорту з бойових мистецтв.


Генерал-командор Віктор Лях
отаман Сумської паланки,
МГО «Козацтво Запорозьке»

 • IMG_3033
 • IMG_3039
 • IMG_3044
 • IMG_3048
 • IMG_30491
 • IMG_3050
 • IMG_3057
 • IMG_3063
 • IMG_3069
 • IMG_3075
 • IMG_3078
 • IMG_3096
 • IMG_3097
 • IMG_3118
 • IMG_3137
 • IMG_3153

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить