УЧАСТЬ КОЗАКІВ СУМЩИНИ У ВІДЗНАЧЕННІ 75-Ї РІЧНИЦІ ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

 

9 травня 2020 року козаки Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» взяли участь у відзначені Дня Перемоги над нацизмом.

Для них – це свято мужності та зразкового героїзму українського народу в роки Другої світової війни. 

О шостій годині ранку представники обласної козацької громади вирушили до Засумського кладовища, де поховано генерал-осавула Сагайдачного Павла Порфировича (4 серпня 1922 – 13 травня 2009) – Героя Радянського Союзу, козацького наставника. Павло Порфирович завжди пишався своїм козацьким походженням і козацьким званням. Піклувався про підростаюче покоління і радо зустрічався зі студентською та учнівською козацькою молоддю.

Затим рушили до центрального парку м. Суми імені Тричі Героя Радянського Союзу Івана Микитовича Кожедуба (8 червня 1920 – 8 серпня 1991), виходця з істинно віруючої козацької родини. Тут, на вході до парку його імені, встановлено пам’ятникуславленому герою, як символу відваги і героїзму, мужності і неперевершеної майстерності ведення повітряного бою.
Козакам приємно було дивитися, як до місця поховання Павла Порфировича та до місця звеличення Івана Кожедуба час від часу підходять молоді люди, зупиняються, задумуються і з вдячністю кладуть багряні травневі квіти.
Стримано й не так урочисто (як у минулі роки) відзначали ювілейний 75-й День Перемоги біля Меморіального комплексу «Вічна Слава». У фонограмному запису звучали мелодії пісень воєнних років. З певним часовим інтервалом проводилися оголошення про дотримання відповідних санітарних норм.
У Меморіального комплекса «Вічна Слава» покладали квіти до гранітних плит з іменами загиблих визволителів Вітчизни, фотографувалися біля особливо пам’ятних місць.
Звучить голос диктора; «Шановні Сумчани! Сьогодні ми відзначаємо 75-ту річницю Перемоги над нацизмом у другій світовій війні, але нажаль, заходи відбуваються у рамках карантину. Тож, просимо вас, при покладанні квітів, дотримуватися соціальної дистанції та вдягнути захисні маски».
Керівники області та міста підходять до корзин з квітами. Звучитьпісня «Ой, Дніпро, Дніпро».
Лунає дикторський текст:
Ніхто не забутий. Ніщо не забуто…
Вклоняється доземно Україна
Солдатам і матросам,
Танкістам і льотчикам,
Матерям і вдовам.
Усім, хто пережив ту страшну війну,
Вклоняється доземно Мати-Україна
І пам’ятає кожного свого солдата!
Звучить метроном – Хвилина мовчання та мелодія на покладання квітів.
Переді мною пожовклий лист мого тата – козака Василя Ляха – інваліда І-ї групи Вітчизняної війни (Три поранення – легкі і два поранення – важкі. Після першого такого «легкого» поранення він знаходився на лікуванні у госпіталі міста Москви шість місяців).
«… що я бачив за своє життя? Нічого… Мої молоді роки проходять у жорстоких боях с німецькими загарбниками…витратив їх на захист своєї любої Вітчизни і пишаюся цим… знищив більше 50 німців, не рахуючи полонених…потрібно зуміти дожити до радісного Дня Перемоги над ворогом…»
Чуєш, ровеснику? Чуєш, дорослий? Чуєш, юначе? Як же хотів дожити до радісного Дня Перемоги над ненависним ворогом молодий захисник Вітчизни у грізні 1941 – 1945 роки!
Хочеться виразити вдячність генерал-осавулу Василю Северину, військовому старшині Костянтину Гладченку, військовому старшині Михайлу Ляху, підосавулу Василю Стацівці, сотнику Едуарду Козацькому, чотарю Павлу Медведю, берегиням, джурам і козачатам, котрівиявили громадянську свідомість та взяли активну участь у відзначенні ювілейного Дня Перемоги.
Генерал-командор Віктор Лях,
отаман Сумської паланки
МГО «Козацтво Запорозьке»

  • IMG_0004
  • IMG_0019
  • IMG_0040
  • IMG_0068
  • IMG_0102
  • IMG_0103
  • IMG_9938
  • IMG_9992
  • IMG_9996

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить