ЯК КОЗАКИ СУМЩИНИ ВІДЗНАЧАЛИ НЕДІЛЮ СИРОПУСНУ, ПРОШЕННЯ

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

 

1 березня у Неділю Сиропусну, прощення над водоймами, селами й містами Сумщини кружляли білосніжні лебеді, як символ краси, вірності, незрадливої любові кожного християнина про дієве та результативне духовне зростання з тим, щоб хоча б трішечки почати наближатися своїми добродійними вчинками до діяння Господа нашого Іісуса Христа. Набути мудрості прощати гріхи тим людям, котрі заборгували чи согрішили супроти нас, зробили нам щось недобре, як це зазначено у найголовнішій молитві Господній.

Такої мудрості можна набути тільки від Господа нашого, якого істинно любиш, а ще від того, хто здатний з палкою любов’ю вкладати слова Його у душі віруючих свого приходу. Тож не випадково козаки зібралися в цей день у Свято-Вознесенському кафедральному соборі м. Конотоп, де Божественну Літургію очолив архієпископ Конотопський і Глухівський Роман. Він здійснив Велику вечірню та чин прощення у співслужінні соборного духовенства.
Слід зазначити, що представникам козацьких громад Сумської паланки Міжнародної громадської організації “Козацтво Запорозьке”, Громадської організації «Слобожанське православне козацьке військо», Сумського окремого Спасо-Преображенського козацького полку було приємно молитися, сповідуватися, каятися у гріхах і та продовжувати готуватися до причащатися Святих Таїн у храмі, де владикою Романом було підтримано багато ініціатив і поступок на користь козацтва.
За богослужінням була піднесена молитва за мир в Україні. Після читання Євангелія настоятель собору протоієрей Богдан Никитюк звернувся до молящихся зі словом проповіді, в якій зосереджувалася увага на тому, що Великий піст – найкращий час для покаяння і виправлення свого серця. Подібно до того, як Спаситель молився в пустелі сорок днів, так і кожному християнину належить пройти цей шлях, повторюючи слова: «Милостивий, помилуй мя падшого!».
Божественна Літургія у Неділю Сиропусну, прощення особлива. Священики та віруючі багато часу читають молитви та моляться, стоячи на колінах.
У цей день кожен з прихожан отримує благословення на Великий Піст. Адже, вже завтра істинно віруючі християни розпочнуть своє випробування у дотримання усіх канонів Великого посту. Сьогодні ж, всі поспішають примиритися з тими, з ким будуть причащатися з однієї Чаші.
Хор співає стихири та тропарі. До короткої проповіді приступає архієпископ Роман. Затим на колінах просить вибачення у всіх тих, хто молиться і робить земний уклін. Таким чином у кафедральному соборі розпочинається Чин прощення. Спочатку духовенство, потім віряни підходять до архіпастиря стають на коліна і зі словами «Вибачте мене, грішного», прикладаються до хрестата ікон.
На території Свято-Вознесенського кафедрального собору Української Православної Церкви м. Конотоп розпочинаються розваги. Козаки та прихожани починають мірятися силою та спритністю. Як правило, до участі у силових вправах долучаються дорослі представники козацьких громад. Вони ж і слідкують за правилами виконання подібних випробувань. Діти граються в народні ігри гойдаються на гойдалках, насолоджуються смаколиками Масляни, тощо.
Усіх бажаючих спробувати Січової страви й підкріпитися після Божественної Літургії, козаки щедро частували щойно приготовленим козацьким кулішем.
Генерал-командор Віктор Лях,
отаман Сумської паланки
МГО «Козацтво Запорозьке»

  • IMG_8851
  • IMG_8858
  • IMG_8880
  • IMG_8882
  • IMG_8884
  • IMG_8887
  • IMG_8919
  • IMG_8933
  • IMG_8943
  • IMG_8949
  • IMG_8960
  • IMG_8968

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить