УЧАСТЬ КОЗАКІВ В-ПИСАРІВСЬКОГО КУРЕНЯ У ВІДЗНАЧЕННІ ДНЯ ВИВОДУ РАДЯНСЬКИХ ВІЙСЬК ІЗ АФГАНІСТАНУ

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

14 лютого 2020 року козаки Великописарівського куреня Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» взяли активну участь у відзначенні Дня ушанування учасників бойових дій на території інших держав і 31-ї річниці виведення Радянських військ із Афганістану, адже багато воїнів-інтернаціоналістів є членами районної козацької громади.

У цей день у центральному парку Великої Писарівки відбувся мітинг-реквієм, де з вітальними словами до воїнів-інтернаціоналістів і ветеранів афганської війни звернулися заступник голови районної ради Михайло Іваненко, тимчасово виконуючий обов’язки голови районної державної адміністрації Микола Петренко, секретар В-Писарівської селищної ради Сергій Мохонько, керівник районної організації воїнів-афганців сотник козацтва Анатолій Зражевський.
Сотник Анатолій Зражевський зосередив увагу учасників мітингу-реквієму на проявах виняткової мужності й героїзму своїх військових побратимів під час Афганської війни, а також на військово-патріотичному вихованні учнівської молоді, що успішно здійснюється воїнами-інтернаціоналістами разом з козаками Великописарівського куреня Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке».
Представники влади, воїни-інтернаціоналісти, козаки поклали квіти до пам’ятного знаку Афганців з нагоди 31-ї річниці виведення радянських військ із Афганістану. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих при виконанні інтернаціонального обов’язку в республіці Афганістан.
Слід відзначити, що в заходах, приурочених Дню виводу Радянських військ із Афганістану та Дню воїнів-інтернаціоналістів беруть участь представники багатьох партійних і громадських організацій районного центру. Як правило, на такі заходи завжди приходять 10 – 15 воїнів-інтернаціоналістів.
До 31-ї річниці виведення радянських військ із Афганістану працівники районного Будинку культури підготували до урочистостей особливу програму, під час якої згадали поіменно всіх земляків, котрі загинули в роки Афганської війни.
На завершення заходу пролунали постріли із козацької гармати, про що подбали отаман Великописарівського куреня підосавул Василь Статівка та підхорунжий Анатолій Чанцев.
Переконані, що пам’ять про кращих синів Великописарівщини, які загинули в афганській війні та тих, хто сьогодні (не шкодуючи сил і часу) на громадських засадах займаються військово-патріотичним вихованням та бойовою і фізичною підготовкою козацької молоді до захисту Вітчизни – житиме у серцях вдячних потомків.
За традиційною трапезою воїни-інтернаціоналісти згадували військових побратимів, ділилися новою інформацією про ратну й трудову звитягу своїх товаришів. Було про що говорити керівнику районної організації воїнів-афганців сотнику козацтва Анатолію Зражевському та отаману Великописарівського куреня Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» підосавулу Василю Статівці, адже разом вершити добрі справи на користь мешканців Великої Писарівки набагато легше.
Прес-центр Сумської паланки
МГО «Козацтво Запорозьке»

  • 130
  • 186
  • 385
  • 656

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить