ЯК СУМЧАНИ ВІДЗНАЧАЛИ СВЯТО БОГОЯВЛЕНЯ

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

Ми шануємо свято Хрещення Спасителя у водах Йордану і явище Святої Трійці, тому і свято називається Богоявленням.

Але є ще одна причина, чому ми називаємо це свято Богоявленням - тому, що во Христі Ісусі, який народився у Вифлеємі, ми маємо особливе одкровення Бога про Самого Себе. Про це чудово сказав божественний Павел, допомагаючи нам зрозуміти сенс втілення Сина Божого, - він говорить про те, що у Христі стала повнота Божества тілесно (Кол. 2:9).
19 січня 2020 року у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Суми зібралися козаки Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» та Сумського окремого Спасо-Преображенського козацького полку з тим, щоб забезпечити підтримання порядку та разом з численними прихожанами молитися й славити Бога.
Як правило, в день хрещення Господа нашого Іісуса Христа навіть такий великий храм, як Спасо-Преображенський Кафедральний Собор, не може умістити всіх віруючих. У цей день віруючі щільним кільцем у три – п’ять рядів стоять навколо нього. Це є свідченням того, що жителі козацького міста шанують традиції православного свята Богоявлення.
Сприятливі умови для здійснення молитви, освячення води й окроплення нею Сумчан забезпечували козаки міста. Адже люди йшли до головного собору обласного центру тисячами. Помолившись і освятивши воду, вони направлялися додому, а їхні місця вже займали інші люди, які нескінченим потоком рухалися в бік храму.
Козакам приємно було спостерігати, як у цей день віруючі виявляють свої найкращі християнські якості, серед яких – жертовність. Вони залюбки наповнюють скриньки коштами, які використовуються на ремонт церковних споруд, лікування тяжкохворих дітей тощо.
Із центрального собору віряни Хресною ходою направилися на берег річки Псел. Хрещенську хресну ходу (як завжди) очолили козаки Сумського окремого Спасо-Преображенського козацького полку та Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке». Вони несли Зірку, Хрест, Хоругви були запорукою дотримання порядку і спокою прихожан. У Хресній ході на чолі з архієпископом Євлогієм ішли священнослужителі кількох храмів Української Православної Церкви та дуже багато мирян. На місці здійснення освячення води річки Псла біля Харківського мосту зібралося близько тисячі вірян. До них приєдналися учасники Хресної ходи й щільною громадою стали вздовж берега й мосту.
На березі річки Псел заздалегідь були облаштовані місця освячення води: зроблено помост для здійснення молебню, сходинки для освячення води, встановлено хрест, здійснено прибирання території Водохрещення. Водолази обстежили ділянку дна річки, біля Харківського мосту. Вони очистили підводну поверхню: витягли сміття, бите скло, бетонні цеглини, якісь конструкції, гілки, тощо. На думку старшини Сумської міської рятувально-водолазної служби Валерія Маркова так і, небезпечні для бажаючих зануритися у воду, предмети самі по собі не припливли, оскільки паводка ще не було, тобто хтось їх спеціально сюди закинув.
Отже, саме завдяки Сумським водолазам були створені безпечні умови для всіх бажаючих зануритися в освячену цілющу Йорданську воду річки Псла.
Митрополит Євлогій наголосив, що тисячі віруючих зібралися тут, щоб побачити як на Сумському Йордан і проходить здійснення водо-освячення.
Щойно владика Євлогій і благочинний Микола Смакоуз освятили воду Псла, як кілька сміливців пірнули у Йорданську воду. Сотні чоловіків і жінок у день Хрещення Господнього зануритися в цілющу воду з тим, щоб очистити свою душу, розум, думки й тіло, жити в радості і злагоді з усіма мешканцями країни.
Ці люди по-особливому раділи, прогулювалися серед тепло вдягнених громадян, перш ніж одягнутися, гучно ділилися враженнями, давали інтерв’ю, жартували… вірили, що набралися сил і стали здоровішими. Серед таких була й наша козацька берегиня Рита Осадча, яка (як і більшість членів козацької громади) прийшла сюди всією сім’єю.
Варто зазначити, що враховуючи обставини, окрім козаків, достойно несли свою службу працівники відділу з питань взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи, правоохоронці Сумського відділу ГУНП в Сумській області та управління патрульної поліції.
Для козаків свято Богоявлення завершилося трапезою, на якій представники Сумського окремого Спасо-Преображенського козацького полку та Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» разом зі своїми отаманами підбили підсумки основних досягнень 2019 року та релігійних урочистостей 2020 року.
Були також обговорені деякі з проблем роботи новоствореної Сумської координаційної ради незалежних козацьких об’єднань з питань розвитку козацтва, захисту Української Православної Церкви та патріотичного виховання козацької молоді.
Отаман Сумської паланки
МГО «Козацтво Запорозьке»,
генерал-командор Віктор Лях

  • IMG_7550
  • IMG_7552
  • IMG_7598
  • IMG_7608
  • IMG_7623
  • IMG_7629
  • IMG_7657
  • IMG_7691
  • IMG_7704
  • IMG_7719
  • IMG_7723
  • IMG_7736
  • IMG_7740
  • IMG_7770

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить