ВІДЗНАЧЕННЯ РІЗДВА ХРИСТОВОГО КОЗАКАМИ СУМЩИНИ

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

 

Чотири роки поспіль козаки, берегині, джури та козачата Сумського міського куреня Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» приходять до храму Благовірного великого князя Георгія Української Православної Церкви з тим, щоб разом з його прихожанами святкувати Різдво Христове.

У цьому храмі знаходиться ікона Святого благовірного великого князя Георгія з вмонтованою частинкою його мощів. Козаки, берегині та джури приходять сюди зарані, щоб встигнути до початку Святої Літургії помолитися та прикластися до храмової ікони. Вони переконані, що іконописний образ Святого благовірного великого князя Георгія допомагає зцілитися усім, хто з вірою прикладається до нього.
7 січня 2020 року представники Сумського міського куреня Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» та Сумського Спасо-Преображенського окремого козацького полку разом з постійними прихожанами храму Святого благовірного великого князя Георгія Володимирcького молилися й славили Богонемовля під час Божественної літургії, яку очолив протоієрей Василій Коровець. Йому співслужили ієрей Максим Карпенко та диякон Євгеній Бірченко.
Під час Святої Літургії козаки, берегині, джури та козачата щиро сповідувалися та причащалися Святих Таїн. Представникам козацтва і всім прихожанам було приємно, що на Різдво-2020 до храму Благовірного великого князя Георгія прийшло багато молоді, серед якої, – понад три десятки віруючих дітей. Усім дітям після причастя дарували солодощі.
Після проповіді перед віруючими виступив отаман Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» генерал-командор Віктор Лях. Він подякував всіх священиків і прихожан за спільні молитви, привітав їх з Різдвом Христовим. Побажав, щоб щойно народжений Іісус своїми маленькими, чистими, благодатними рученятками обхопив кожне віруюче серце, зігрів його й силою Отця Свого зміцнив дух і тіло всіх прихожан храму Благовірного великого князя Георгія, який у цей час вилискує у довгоочікуваних теплих і яскравих променях сонця. Побажав, щоб Боже Немовля силою Своєї благодаті подарував віруючим піднесену радість, смирення, зміцнило волю, просвітлило розум, вселило віру у безмежні можливості кожного християнина і вказало істинний шлях до Господа Бога. Отаман паланки відзначив заслуги благодійника В’ячеслава Петренка у будівництві та оснащенні храму Благовірного великого князя Георгія та вручив йому орден Архангела Михаїла.
Отаман паланки також нагородив протоієрея Василя Коровеця грамотою Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» за зразкове окормлення козаків, значний внесок у духовне й національне виховання козацької молоді та з нагоди Дня народження.
Козаки разом зі священиками та іменитими гостями прийняли участь у трапезі з нагоди свята Різдва Христового. Говорили про значення Різдва Христового для прихожан храму і всього українського православного народу, про релігійне і світське життя мешканців козацького міста Суми. Висловлювали думки щодо поліпшення якості взаємодії козаків із священиками Української Православної Церкви.

Прес-центр Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке»

  • IMG_7392
  • IMG_7406
  • IMG_7429
  • IMG_7443
  • IMG_7453
  • IMG_7486
  • IMG_7523

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить