КОЗАЧАТА ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

 

Єдиний скарб у тебе – рідна мова.

Заклятий для сусіднього хижацтва.
Вона твого життя міцна основа,
Певніша над усі скарби й багатства.
П. Куліш

         День української писемності та мови щороку відзначається в усіх навчальних закладах України 9 листопада. За православним календарем – це День вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця, котрий близько 1114 року був монахом Києво-Печерського монастиря, першим давньоруським письменником і літописцем, послідовником творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Їхні портретні зображення розміщено на самому видному місці – у центрі імпровізованої сцени.

         Уся рекреаційна зала початкової ланки освіти була прикрашена яскравими висловами про мову. Калейдоскоп висловів привертав увагу дітлахів своїми барвистими орнаментами. Учні вдивлялися в них, підходили ближче, вголос перечитували слова та разом зі своїми вчителями обговорювали їхнє смислове значення.

         Українська азбука також була прикрашена святковим вишитим рушником, що свідчило про особливу шану українського народу до своєї писемності, а отже вимагало  від учнів охайного і каліграфічного письма. Від усього цього у дітей помітно відображалися  і гарний настрій, і приємні очікування. Їхні обличчя починали сяяти дитячими усмішками.  

         Атмосфера радості панувала на такому  творчому масовому заході – справжньому інноваційному уроці вишуканої української  мови та писемності.                 Головною метою проведення свята Дня української писемності та мови було показати всю красу та велич української мови, створення належних умов дотику серцем до джерел історичної й духовної культури українського народу, поглиблення знань про витоки писемності та розвиток рідної мови, її правопису, підвищення особистої мовної культури засобами дитячої літератури та належного спілкування.

         Козацька берегиня Ліна Крівшенко розповіла козачатам та учням початкової школи про історію української писемності.

         Вчителька зосередила їхню увагу на тому, що українська мова належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної сім’ї, яка налічує понад 45 млн. людей, більшість яких живе в Україні. Українська мова є другою чи третьою слов’янською мовою за кількістю мовців та входить до третього десятка найпоширеніших мов світу. Вона є результатом інтеграції трьох діалектів праслов’янської мови – полянського, древлянського та сіверянського. Для запису української мови використовують адаптовану кирилицю. Назву «українська мова» почали вживати з XVI століття.

         Козачата виразно й гучно декламували українські твори, демонстрували силу та красу рідної мови через хорове виголошення бойових козацьких гасел, патріотичних віршів і пісень.

         Завершальним етапом святкування Дня рідної мови та писемності стало відкриття Бібліотеки вільного доступу, ініційоване учнями козацьких класів КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 25 м. Суми.
         Висвітлений захід дитячої козацької громади Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» є гарним прикладом конструктивної діяльності, яка сприяє консолідації учнівських колективів навколо суспільно корисної справи та вихованню справжніх патріотів України з активною громадською позицією.

Генерал-командор Віктор Лях, отаман

Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке»

 • IMG_5987
 • IMG_5995
 • IMG_5997
 • IMG_5998
 • IMG_6023
 • IMG_6028
 • IMG_6033
 • IMG_6042
 • IMG_6065
 • IMG_6071
 • IMG_6074

     
   

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить