ВШАНУВАННЯ КАЗАНСЬКОЇ ІКОНИ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ У СЕЛІ ВЕЛИКІ ВІЛЬМИ

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

 

          Козаки Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» відгукнулися на запрошення протоієрея Андрія Лозовського – великого шанувальника православного козацтва.

            04 листопада 2019 року вони разом з козаками Сумського окремого Спасо-Преображенського козацького полку прибули до храму Казанської ікони Пресвятої Богородиці села Великі Вільми Сумської єпархії, Української Православної Церкви, з тим, щоб разом із священиками, прихожанами та гостями відзначити храмове свято Покровительки православного воїнства, козацтва та місцевої територіальної громади.

            Сюди прибули не тільки віруючі Сумщини, – а й Києва, з котрими отець Андрій здійснював хресну ходу від м. Кам’янець-Подільського до Почаївської лаври.

            Божественну Літургію очолив протоієрей Володимир Шульга, настоятель Пророко-Іллінського храму м. Суми. Він став душею свята. Йому співслужили: протоієрей Андрій Лозовський, настоятель храму Казанської ікони Пресвятої Богородиці с. Великі Вільми; протоієрей Володимир Глущенко, благочинний та настоятель Свято-Димитрієвського храму с. Стецьківка; протоієрей Іван Пейчев, настоятель Пророко-Іллінського храму с. Улянівка; протоієрей Сергій Воробйов, настоятель Троїцького храму с. Ганнівката, протоієрей Миколай, настоятель храму блаженної Матрони Московської, котрі прибули на запрошення настоятеля  храму отця Андрія.

            Козакам приємно було бачити доцента СумДПУ імені А.С. Макаренка Звіряку Олександра Миколайовича з дружиною та синами, котрі активно приймали участь у відзначенні храмового свята.

            Під час Божественної Літургії козаки щиро молилися, сповідувалися та причащалися Святих Христових Таїнств.

            Під час святкового молебню духовенство та віряни молилися за мир в Україні, стоячи навколішки.

            Також було освячено воду, якою протоієрей Сергій Воробйов окропив священиків та прихожан і гостей храму.

            Після Літургії відбувся хресний хід, який очолили козаки Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» та Сумського окремого Спасо-Преображенського козацького полку, навколо території храму Казанської ікони Пресвятої Богородиці.

            У своїй проповіді перед віруючими, протоієрей Володимир Шульга закликав присутніх до щирого покаяння за гріхи, до пробудження в собі почуття вдячності за те , що Матір Божа до сих пір терпить нас  – грішних, а також до дієвої любові до Господа Бога та один до одного…

            Закликав православних козаків і прихожан ніколи не падати на коліна перед тяжкими випробуваннями долі, а якщо таке трапиться, то швидко підніматися й мудро та мужньо відстоювати православну віру, храми канонічної Української Православної Церкви.

            Генерал-командор Віктор Лях, користуючись присутністю отця Володимира, розповів віруючим про колишнього настоятеля Свято-Димитрієвського храму с. Стецьківка – протоієрея Миколу Лазарка, з яким плідно співпрацювала Сумська паланка. Озвучив перекладену ним (за благословенням владики Іова) старинну молитву перших православних переселенців до Америки. Козаки Сумської паланки й до сьогодні використовують цю молитву для очищення своєї душі від накипу повсякдення:

                        Боже, що Словом звіщаєш,

                        Я Твоїми ногами іду,

                        Твоїми стопами ступаю,

                        Несу наперед Твоє тіло,

                        До мене злинає думка Твоя,

                        Твій голос звучить у мені.

                        Краса сперед мене,

                        Краса позад мене.

                        Наді мною і піді мною

                                               краса розливається,

                        Мене оточує Божа краса,

                        Я занурений в Божу красу,

                        Доки юний – я з нею пліч-о-пліч,

                        А постарію – тоді потихеньку

                        За нею слідком побреду.

            На завершення озвученої молитви, отаман Сумської паланки побажав усім віруючим мати здатність відчувати красу Божого творіння з тим, щоб пробуджена й забарвлена навколишньою красою любов наближала нас – православних християн – до чеснот Пресвятої Богородиці та Господа Бога.

            Священики, прихожани та гості дякували козакам за участь у їхньому храмовому святі, фотографувалися з ними, та запрошували представників незалежних козацьких організацій Сумщини на інші релігійні урочистості, що проходитимуть у храмах їхніх релігійних громад.

            Відзначення храмового свята продовжувалося і під час трапези, де кожен священик, козак і почесний гість міг висловитися з приводу організації та проведення такого урочистого священного дійства, взаємодії церкви й козацтва та передбачуваного розквіту Української Православної Церкви.

Прес-центр Сумської паланки,

МГО «Козацтво Запорозьке»

 • IMG_5790
 • IMG_5799
 • IMG_5810
 • IMG_5830
 • IMG_5853
 • IMG_5854
 • IMG_5869
 • IMG_5872
 • IMG_5889
 • IMG_5897
 • IMG_5905
 • IMG_5915
 • IMG_5917
 • IMG_5949
 • IMG_5977

            

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить