ВІДЗНАЧЕННЯ СВЯТА ПОКРОВУ ПЕРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

 

Козаки завжди шанували й дотепер шанують Матір Іісуса Христа. При озвученні Її імені возвеличується їх дух, а душа наповнюється приємними почуттями.

Бо ж кожен з істинно віруючих козаків переконаний, що здійснюючи корисні й Богоугодні справи він знаходиться під надійним оберегом – Покровом Пресвятої Богородиці. Під Її омофором козаки вдосконалюються у ратній і трудовій звитязі, насичуються любов’юдо всього творіння Божого.
Тож, кожне свято, кожне дійство приурочене Пресвятій Богородиці козаки зустрічають з особливим натхненням і радістю.
14 жовтня 2019 року представники Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» та Слобожанського православного козацького війська зібралися у Свято-Вознесенському кафедральному соборі м. Конотоп, щоб разом з численними прихожанами і гостями відзначити свято Покрову Пресвятої Богородиці та День народження Високопреосвященнішого Романа – архієпископа Конотопського і Глухівського.
Архієпископ Роман відслужив Божественну Літургію. Йому спів служили секретар та настоятель Свято-Вознесенського кафедрального собору протоієрей Богдан Никитюк, благочинні конотопської єпархії та духовенство єпархії.
Після хорового прочитання молитви «Отче наш» благочинний Кролевецького округу протоієрей Михаїл Минда розповів віруючим про історію свята Покрову Пресвятої Богородиці.
У цей день козаки Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» щиро молилися, сповідувалися та причащалися Таїн Христових.
Архіпастир Роман розповів прихожанам про праведного солодкого співця Романа, з якого спочатку насміхалися клірики (що співали в криласі) та змушували не здібного до музики послушника співати, глузуючи з нього…Невдовзі Божа Мати обдарувала його надзвичайним мило звучним голосом і розумінням найглибших таїнств святої Христової віри. Він почав писати поетичні тропарі і кондаки, стихирі та церковні пісні… Своє праведне життя церковний поет і солодкоспівець преподобний Роман закінчив у 510 році.
На завершення своєї проповіді Високопреосвященніший Роман звернувся до віруючих зі словами духовної настанови та закликав свою паству берегти чистоту та єдність Української Православної Церкви.
Від імені духовенства та общини Свято-Вознесенського собору владику Романа привітав протоієрей Богдан Никитюк.
До вітання долучився й генерал-командор Віктор Лях. Він привітав Високопреосвященнішого Романа, всіх священиків і прихожан з великим християнським святом Покрову Пресвятої Богородиці, подякував їм за спільні молитви і від імені Верховного отамана України та Діаспори, Гетьмана козацтва Запорозького, маршала козацтва Дмитра Сагайдака вручив владики Роману орден «Байди Вишневецького» І ступеня за розвиток Козацтва Запорозького, сприяння створенню козацьких застав при храмах Конотопської і Глухівської єпархії та гарне окормлення козаків.
У день великого свята козаки продуктивно спілкувалися з ієреєм Петром Фесенком – священиком незалежних козацьких організацій, що діють на території Конотопської і Глухівської єпархії. Вони обговорили основний зміст угод про співпрацю козацьких організацій з єпархіальним управлінням і настоятелями храмів Української Православної Церкви.
Продовжувалися корисні розмови про якісну та продуктивну взаємодію
козацьких організацій з Церквою і під час трапези, в результаті чого було погоджено кілько взаємовигідних домовленостей. Мабуть цьому сприяв і Покров Пресвятої Богородиці, під яким живуть, діють і квітнуть Її козаки.


Прес-центр Сумської паланки
МГО «Козацтво Запорозьке»

  • IMG_5230
  • IMG_5242
  • IMG_5259
  • IMG_5263
  • IMG_5287
  • IMG_5330

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить