ПРОВЕДЕННЯ КОЗАЦЬКИХ ЗАХОДІВ У КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКІЙ ЛАВРІ

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

 

                Кілька років поспіль усі Малі, Верховні та Великі козацькі Ради Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» проводяться на території православного монастирського комплексу Української Православної Церкви.

                У дні проведення козацьких Рад отамани всіх структурних підрозділів приїздять до столиці України завчасно, щоб встигнути віддати належну шану героям, національним і духовним святиням своєї Вітчизни.

                Представники Сумщини на шляху до центральної православної святині завітали до парку Слави, віддали шану своїм прославленим землякам: тричі Герою Радянського Союзу Івану Микитовичу Кожедубу та двічі Герою Радянського Союзу Сидору Артемовичу Ковпаку.

                Відвідали храми, церковні крамниці, святе джерело… Багато знайомих у цей день зустріли генерал-командор Віктор Лях – отаман Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» та козацький полковник Андрій Губін – отаман Сумського окремого Спасо-Преображенського козацького полку. Серед таких і отець Андрій, з котрим співпрацюють отамани Сумщини.

                Затим зібралися біля корпусу 45 з тим, щоб зустріти митрополита Августина, інших священиків, отаманів місцевих осередків України і разом з ними – Верховного отамана України та Діаспори, Гетьмана козацтва Запорозького, маршала козацтва Дмитра Сагайдака.

                12 жовтня 2019 року в актовій залі Києво-Печерської лаври відбулися спільні засідання чергових 69-ї Малої, 36-ї Верховної козацьких Рад і позачергової 8-ї Великої Ради Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке».

                Ради розпочалися з хорового виконання Гімнів України, Запорозького Козацтва та благословення митрополита Августина на проведення плідної діяльності.

                Із вступним словом виступив Гетьман козацтва Запорозького Дмитро Сагайдак. Він зосередив увагу на необхідності внесення організаційних і структурних змін до Статуту Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке». Зупинився на окремих питаннях розвитку місцевих козацьких осередків. Висвітлив актуальні питання основних змін у державі та роль козацьких організацій у вирішенні доленосних проблем України.

                На Радах було заслухано звіт начальника генерального штабу, маршала козацтва Петра Чуваєва про діяльність місцевих осередків у ІІІ кварталі 2019 року. Серед кращих було відзначено роботу Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке».

                Широкого обговорення набув виступ воїна-інтернаціоналіста, голови ПСП «Пісківське», генерал-командора Валерія Колоши – отамана Чернігівського округу МГО «Козацтво Запорозьке». Його промова стосовно продажу землі викликала особливий інтерес у членів козацької громади. Адже Валерій Петрович переконаний, що тільки ресурсами землі можна підняти село й забезпечити гарний економічний розвиток і економічну безпеку України (фото 5161).

                 У результаті обговорення земельного питання було складено Проектрішення спільного засідання 69-ї Малої та 36-ї Великої козацьких Рад.

                Розглянувши, на спільному засіданні 69-ї Малої та 36-ї Верховної козацьких Рад, питання ставлення козаків МГО «Козацтво Запорозьке» до пропонованих владними структурами країни змін до законодавства України, щодо обігу землі, схвалили:

                1. Стан суспільства, ситуація в країні на даний час не дозволяє ввести вільний ринок землі. Таким чином, щоб це не привело до згубних для народу України наслідків.

                2. З наявної інформації, заяв перших осіб держави випливає, що планується дикий ринок землі, де земля стає товаром, прирівнюється до інших матеріальних цінностей, нерухомого та рухомого мана, таких, як квартира, садиба, автомобіль. Робиться вигляд, що це тотожні товари, не враховується очевидний фактор: садибу можна будувати безліч разів, як і купувати автомобіль, земля ж – разове надбання і відтворення не має. Тому козаки МГО «Козацтво Запорозьке» категорично проти такої маніпуляції з викривлення і підміни очевидних фактів.

                Звертаючись до світової практики обігу землі, МГО «Козацтво Запорозьке» вважає за можливе і категорично вимагає:

                – виписати норми права таким чином, щоб український селянин мав не тільки право, а й реальну можливість придбати в першочерговому порядку землю, оскільки Конституція України чітко визначає, що земля належить українському народу;

                – упорядкувати законодавство України, маючи на увазі, що купити землю може не будь-хто і в, практично, необмеженій кількості;

                – враховуючи сьогоднішні реалії, практичну відсутність коштів на придбання землі, драконівські умови отримання кредиту в Україні селянином, на відміну від громадянина інших країн, де можна взяти кредит практично під нуль відсотків, це є дискримінацією по відношенню до національного сільгоспвиробника. З врахуванням вищезазначеного, законодавчо заборонити придбання сільгоспугідь громадянами інших країн, в тому числі і в прихованій формі – через спільні підприємства, українські підприємства, де власник – іноземець, тощо.

                3. Вимагаємо провести Всенародний референдум з питання обігу землі в Україні, щоб врахувати думку народу України, володаря земельних ресурсів за Конституцією України.

                4. З метою уникнення шахрайства, корупції в цьому питанні, доцільним є продаж землі не «з рук в руки», а через державний орган, який проводить викуп землі за ринковою вартістю, здає її в оренду через органи місцевого самоврядування, з першочерговим правом викупу землі селянами, виробниками сільгосппродукції, що дасть можливість значно знизити ціни на продукти харчування від виробника.

                5. Керівництву МГО «Козацтво Запорозьке» донести позицію козаків до відома влади та народу.

                Не менш важливою для козаків стала доповідь генерал-осавула Бориса Чижевського на тему: «Що нав’язують українським дітям у «Новій українській школі»?

                Його доповідь найближчим часом буде надруковано в повному обсязі на офіційному сайті Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» (https://www.sumy-kozak-ua.com).

                Про казуси «Нової української школи» можна довідатися з книги Бориса Чижевського «Що нав’язують українським дітям у «Новій українській школі»? (Проблеми реалізації нової редакції Закону України «Про освіту») – К., 2019. – 160 с.

                Наприкінці Рад Верховний отаман України та Діаспори, Гетьман козацтва Запорозького, маршал козацтва Дмитро Сагайдак нагородив почесними відзнаками МГО «Козацтво Запорозьке» ряд козаків, серед яких: представники Сумської паланки, котрі беруть участь в операції Об’єднаних Сил – старший матрос Ярослав Низовий та старший солдат Марина Низова, а також ті берегині, котрі самовіддано готують козацьку молодь до захисту Вітчизни. Серед них – Ліна Крівшенко та Наталія Радчук.

                Орденом «Козацька слава» ІІІ ступеня був нагороджений козацький полковник Андрій Губін – отаман Сумського окремого Спасо-Преображенського козацького полку за результативну співпрацю з Сумською паланкою МГО «Козацтво Запорозьке».

                Завершилися козацькі заходи у трапезній Києво-Печерської лаври.

                З нами – Бог! І є, і буде!

Прес-центр Сумської паланки

МГО «Козацтво Запорозьке»

 • IMG_5018
 • IMG_5023
 • IMG_5031
 • IMG_5060
 • IMG_5061
 • IMG_5091
 • IMG_5110
 • IMG_5111
 • IMG_5119
 • IMG_5122
 • IMG_5127
 • IMG_5137
 • IMG_5161
 • IMG_5199
 • IMG_5208
 • IMG_5216

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить