КОЗАЦЬКІ ПРОВОДИ СУМЧАН НА СЛУЖБУ У ЗБРОЙНІ СИЛИ УКРАЇНИ

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

 

            Військові протистояння в Україні покликали до консолідації зусиль вищих і загальноосвітніх закладів, військових комісаріатів, Збройних Сил України, внутрішніх військ, державної прикордонної служби, громадських козацьких організацій, влади у справі військово-патріотичного виховання учнівської молоді, належної підготовки її до захисту Вітчизни.

            У цей час помітно активізувалася робота Сумської паланки  Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке». На її базі було створено одинадцять козацьких загонів територіальної оборони, розпочалася посилена підготовка козацької молоді до служби у Збройних Силах України.Налагодилася тісна взаємодія чисельної козацької громади з Сумським гарнізоном і Сумським обласним військовим комісаріатом. По-суті, Сумська паланка  Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» стала єдиною (з поміж десяти зареєстрованих обласних козацьких організацій) громадою, яка виявила готовність дієво підтримувати Збройні Сили України та належно співпрацювати з військовими комісаріатами Сумської області.

            У козацьких класах козаками Сумської паланки  Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» було започатковано довготривалу акцію «Ми з тобою, солдате!», у рамках якої передбачалися  проводи солдат Сумського рективно-артилерійського полку у зону АТО після нетривалої відпустки. До таких проводів готувалися з особливим бажанням. Було вивчено багато нових патріотичних пісень, хорових декламацій і гасел.

            11 листопада 2014 року козачата (за сприяння досвідчених козаків паланки) вперше домоглися на високому рівні  проводжати солдатів і офіцерів на бойову службу у зону антитерористичної операції на сході України. Вони виступили перед захисниками Вітчизни зі своєю концертною програмою. Із заступницею всього воїнства – іконою Пречистої Божої Матері «Покрова» – діти  щиро прохали дорослих мужньо воювати та живими й славними повертатися до рідних домівок. Зі словами вдячності вручали їм обереги, малюнки, листи (фото 0364, 0368, 0374).

            23 листопада 2014 року козачати приїхали на проводи вже на прохання самих бійців. Усі вони відверто й людяно-чуйно обіймали солдатів і вручали їм свої дарунки та передавали їх іншим бійцям у зону АТО.

            У всіх цих заходах відіграли свою незамінну (невидиму для стороннього ока) роль козаки Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» на чолі з генерал-командором Віктором Ляхом, берегиня Ліна Крівшенко та працівник обласного військового комісаріату підполковник Ігор Скібчик…

            Сплило немало часу. І знову працівники Сумського обласного військового комісаріату звернулися до козаків і козачат Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» з проханням відновити розпочату справу з відродження традицій українського народу з проводів на службу у Збройні Сили України.

            15 травня 2019 року   козача проводжали призовників Сумщини на строкову службу  у Збройні Сили України.

            У парадних одностроях вишикувалися перед призовниками члени дитячої козацької чоти імені святого праведного Петра Калнишевського Комунальної установи Сумська спеціалізована школа І – ІІІ ступенів №  25 м.  Суми. Чітко, виразно й гучно відчеканили слова козацької презентації, чим зірвали дружні схвальні оплески майбутніх солдат.

            Близько 70 призовників застигли в шеренгах на збірному пункті Сумського обласного військового комісаріату. Через якийсь час вони відправляться в навчальні центри, де отримають належну військову підготовку, набудуть військової спеціальності та направляться для проходження строкової служби у військові частини.

            До кожного з призовників, чітко карбуючи слова  звертаються козачата: «Призовнику, юначе славний, ти йдеш на службу в Збройні Сили України. Цей день як свято пам’ятай. Ти, патріот, бо йдеш Вітчизну захищати, примножувати силу, славу... Хай буде сильною рука, міцними будуть хай війська, нехай здоров’я – як та криця, хай служба завжди – як годиться! Хай всюди – спокій, лад та мир! Будь, як козацький богатир – могутній, нездоланний, вмілий! З призовом в армію, юначе сизокрилий!»
            Після емоційного вітання, козачата побігли до шеренг призовників і подарували кожному юнакові власноруч виготовлені листівки.

            Генерал-командор Віктор Лях, берегиня Ліна Крівшенко, козачата  у своїх інтерв’ю розповіли працівникам телебачення про свою патріотичну, екологічну, суспільно корисну й волонтерську діяльність; гартування духу, тіла і розуму; дієву та результативну підготовку до захисту Вітчизни. Поділилися секретами інноваційної діяльності, на якій базується зростання й квітнення козацької молоді.

  • IMG_0364
  • IMG_0368
  • IMG_0374
  • IMG_1650
  • IMG_1664
  • IMG_1667
  • IMG_1678
  • IMG_1692
  • IMG_1703
  • IMG_1714

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить