СВЯТКУВАННЯ 74 РІЧНИЦІ ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ В СУМАХ

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

Із самого ранку в м. Суми на 9 травня 2019 року дощило. Однак це не завадило Сумчанам достойно відсвяткувати День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Традиційно свято розпочалося з покладання квітів до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні. Тут активні громадяни м. Суми вишикувалися вколону й у супроводі оркестру 27 окремої реактивної артилерійської бригади  рушили до центрального кладовища на алею Почесних громадян, що загинули під час бойових дій в зоні антитерористичної операції на сході України. Мешканці м.  Суми вшанували бійців Другої світової війни, похованих у братській могилі та сучасних героїв, котрі відстоювали цілісність України. Поклали квіти до меморіалу померлих воїнів Війська Польського та братської могили "Мати-Батьківщина".

З центрального кладовища двохтисячна колона рушила до Меморіального комплексу «Вічна Слава» де вперше за багато років під проливним дощем проходив мітинг-реквієм «Іх подвигам не буде забуття!». Людей не зупинила така негода. Військові, бувалі козаки, берегині, джури та козачата Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» радо вітали ветеранів і дітей Другої світової війни зі святом Перемоги. Членів відомої козацької громади також привітно зустрічали ветерани Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Національної гвардії України, Сумської міської організації ветеранів України, спілок воїнів-інтернаціоналістів, держслужбовців… Незабутньою для представників козацтва стала зустріч і спілкування з 95 річним полковником Миколою Приходьком.  Він вступив до партизанського загону у сімнадцять років. Два з половиною роки відважно воював в уславленому з’єднанні Сидора Ковпака. Своїми ногами пройшов ті кілометри, якими пройшли партизани Сидора Артемовича з переможними боями від Путивля до Карпат.

Слід зазначити, що джури та козачата дитячих структурних підрозділів Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» чи не єдині представники учнівської молоді обласного центру Сумщини, котрі – мов давні знайомі – підходять до ветеранів Другої світової війні, вітаються та залюбки спілкуються з ними у День Перемоги.

 Урочистості з відзначення 74 річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні розпочалися проходженням маршем кадетів Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою ДПСУ та виступами: Вадима Акпєрова – тимчасово виконуючого обов’язки голови Сумської обласної державної адміністрації; Володимира Токаря – голови Сумської обласної Ради; Олександра Лисенка – міського голови м. Суми; Миколи Бондарєва – голови Сумської міської організації ветеранів України.

Усі присутні вшанували полеглих у роки Другої світової війни хвилиною мовчання та поклали квіти до Меморіалу «Вічна Слава». До ветеранів війни, представників ветеранських організацій, військових та козаків підходили юнаки та дівчата, вітали із  74 річницею Перемоги над нацизмом, бажали їм здоров’я та дарували квіти.

Далі урядовці, ветерани Другої світової війні, воїни-інтернаціоналісти та козаки вирушили до Монументу уродженцям Сумщини, які загинули в Афганській війні, де вшанували героїв покладанням квітів.

Від монументу Афганцям делегація рушила до меморіального комплексу сучасним воїнам, котрі загинули під час відстоювання територіальної цілісності держави у зоні антитерористичної операції на сході України. Спочатку квіти поклали допершого пам’ятного знаку, встановленого на честь бійців АТО, затим – до інших пам’ятних споруд цього комплексу, розташованого на вулиці Герасима Кондратьєва.

Протягом дня сумчанам та гостям міста представляли виставку бойової техніки і військової зброї на Театральній площі.

Завершилися масові заходи святковим концертом за участю творчих колективів міста.

Ветеранів, дітей війни, командирів військових частин, а також громадських активістів, котрі є керівниками військово-патріотичного виховання молоді, організаторами загонів територіальної оборони та волонтерами, запросили на урочисту зустріч з міським головою м. Суми, що проходила на території військового містечка в їдальні 27 окремої реактивної артилерійської бригади. Серед запрошених були й представники Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке».

Генерал-командор Віктор Лях,

отаман Сумської паланки

МГО «Козацтво Запорозьке»

 • 1561
 • 1614
 • 5026
 • IMG_1299
 • IMG_1301
 • IMG_1309
 • IMG_1312
 • IMG_1335
 • IMG_1363
 • IMG_1384
 • IMG_1404
 • IMG_1405
 • IMG_1422
 • IMG_1492
 • IMG_1501
 • IMG_1513
 • IMG_1516

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить