Козачата на чатах міста

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

Козаки Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» досить вдало використовують кожну нагоду для навчання й виховання наймолодших членів своєї громади. Залучають до такої роботи багатьох фахівців військової справи.

У нагоді став для них і воєнний стан, під час якого в Сумах на кордонах міста було встановлено шість блокпостів (чотири з них стаціонарні: по вул. Роменська, вул. Харківська, проспект Курський, вул. Білопільський шлях та два – пересувні). На них цілодобово діють посилені наряди військовослужбовців роти оперативного призначення Національної гвардії України в/ч 3051 й поліцейських Сумського відділу поліції ГУНП і роти № 4 батальйону Управління патрульної поліції в Сумській області.

Головним завданням військових національної гвардії і поліцейських є спостереження за рухом усіх видів транспортних засобів, їх перевірка щодо перевезення заборонених речей, зброї, вибухівки, механізмів і предметів, які викликають підозру тощо.

Непроглядні тумани, дощі, снігопади, холодні пронизливі вітри не стають перепонами для надійного захисту славного козацького міста Суми від проникнення в нього диверсійних груп і військової техніки ворога. У будь-яку негоду нацгвардійці і поліцейські сумлінно виконують свої обов’язки з запобігання різного роду кримінальних порушень: незаконного перевезення зброї, боєприпасів, наркотичних речовин і засобів, а також багатьох інших заборонених предметів, що шкодять здоров’ю людини та природі довкілля.

У цьому пересвідчилися козаки, берегині та учні 2-В козацького класу КУ ССШ І-ІІІ ст. № 25 м. Суми, котрі прийшли на блокпост по вул. Роменська, щоб ознайомитися з діями військових під час воєнного стану. 10 грудня тут несли службу старший лейтенант Микола Ульяненко із Сумського відділу поліції ГУНП в Сумській області та капрал Ігор Шептуля – поліцейський роти № 4 батальйону УПП в Сумській області. Вони почергово зупиняли транспортні засоби, перевіряли їх та осіб на предмет заборонених речей.

Дорослі й малі козаки пильно стежили за діями поліцейських. Вони бачили, що не кожному з водіїв подобалися такі зупинки й перевірки, декотрі з них сварилися. У такому випадку капрал Ігор Шептуля вибачався й водночас просив водіїв з розумінням ставитися до виконання поліцейських обовязків під час уведення воєнного стану в окремих областях України. Адже виконання таких обов’язків потрібно не тільки їм – поліцейським патрульної поліції, – а й державі, збереження її цілісності й незалежності, збереження життя кожного з водіїв України і, зокрема, – мешканців м. Суми.

На прохання берегині Ліни Крівшенко, класного керівника козацького класу, поліцейські погодилися долучитися до військово-патріотичного виховання козачат. Провели для них цікаве й захоплююче теоретично-практичне заняття з правил несення патрульної служби на блокпосту.

Практичне заняття викликало незвичайне захоплення і незгладиме враження в усіх учасників цього дійства. Тут здійснилась мрія окремих козачат…

На дорогу разом з капралом Ігорем Шептулею виходить козача Давид Пономаренко. В його руках жезл – «червоний леденець». Він інформує обраному виду транспорту про зупинку і жезлом вказує на її місце. Впевнено підходить до легкового автомобіля, вітається з водієм й чітко представляється: «козача Давид Пономаренко – стажер капрала Ігоря Шептулі. Перепрошую, що у такий складний для країни стан, Ви зупинені з навчальною метою. Прошу Вас пред’явити документи. Досить невпевнено звіряє фото водійського посвідчення з обличчям власника, яке дещо різниться згідно віку (поліцейський наставник Ігор Валерійович підходить ближче й заспокоює «патрульного» Давида). Добре, тепер відкрийте будь-ласка багажник і покажіть предмети, що перевозите…». Водієм такого дивного затримання став 43-річний Віталій Войтенко. Він по-батьківські добре поставився до навчання і з готовністю відгукувався на всі прохання маленького патрульного. Бо ж розумів, що всі такі заходи і сьогодні, і в майбутньому здійснюються для безпеки громадян, збереження їх здоров’я і життя.

У процесі досить тривалого для дитини перебування на посту, козачата помітили, що військові національної гвардії та поліцейські тримаються окремо на певній відстані. При зясуванні причин, дізналися, що це повязано з виконанням різних службових обовязків. Під час зупинки й обстеження транспортних засобів, нацгвардійці забезпечують безпеку роботи поліцейських: пильнують за діями водія та пасажирів і водночас за рухом іншого автотранспорту.

Інколи нацгвардійцям і поліцейським допомагають їхні чотириногі напарники. Слід зазначити, якщо від людини і можна приховати якісь недозволені предмети, то завдяки чутливому нюху службового собаки через блокпост не провезти жодну контрабанду – особливо, коли на контролі працюють такі професіонали як четвероногий Таліб зі своїм господарем –старшим прапорщиком Миколою Калітіним.

Нацгвардійці також розповіли козачатам і про те, що додатковий наряд у складі кінолога завжди виділяється під час уведення плану перехоплення або «Сирени» при здійсненні спроби збройного пограбування, розшуку озброєного дезертира, небезпечного злочинця, тощо.

Козаки, берегині, козачата бачили й відчували, що у старшого лейтенанта Миколи Ульяненка, капрала Ігоря Шептулі, старших солдат Віталія Макаренка та Романа Осадчого настрій піднімався тоді, коли водії позитивно відносилися до тих заходів, що проводилися ними на встановлених блокпостах.

У козачат виникло до озброєних постових багато серйозних і по-дитячому наївних запитань, як наприклад:

 • Як називається автомат?

 • Чим відрізняється АКС-74 від АКС-74У?

 • Скільки магазинів до автомату беруть із собою постові?

 • Скільки патронів уміщується в одному магазині?

 • Що знаходиться у ваших аптечках?

 • Чи є тут танки?

 • Як Ви тут спите?

 • Чи Ви не голодні?

 • А може, все таки, Вам принести чогось поїсти?

Дорослим дуже сподобалася відповідь вартових на останнє запитання: «Щиро дякуємо, але нам нічого від вас не потрібно, окрім того, щоб ви добре навчалися, були здоровими, дотримувалися правил дорожнього руху й були дуже уважними на пішохідних переходах».

Старший солдат роти оперативного призначення національної гвардії Віталій Макаренко розповів козачатам багато цікавого й корисного для їх зростання, а Михайлика Сідаша навчив чистити та розпалювати грубу, правильно сушити та підкидати дрова, відкривати й закривати дверцята.

Нацгвардієць настільки сподобався козачатам, що кожен з них виявив бажання заступити на навчальну службу разом з Віталієм Макаренком. Першим став на варту Тимофій Толстенков, як один із самих дисциплінованих козачат. Після нього кілька хлопчиків пройшли подібне випробування. На завершення «служби», Тимофій підійшов до Віталія Олександровича і від імені дитячої козацької громади подякував йому за цікаві розповіді, навчання, настанови і мужність.

Генерал-командор Віктор Лях,

отаман Сумської паланки

МГО «Козацтво Запорозьке»

 • 2017-01-10_20-07-08_IMG_6628
 • 2017-01-10_20-13-28_IMG_6650
 • 2017-01-10_20-19-35_IMG_6660
 • 2017-01-10_20-20-07_IMG_6669
 • 2017-01-10_20-20-23_IMG_6675
 • 2017-01-10_20-21-15_IMG_6681
 • 2017-01-10_20-23-06_IMG_6693
 • 2017-01-10_20-23-53_IMG_6701
 • 2017-01-10_20-24-03_IMG_6703
 • 2017-01-10_20-24-42_IMG_6712
 • 2017-01-10_20-25-25_IMG_6715
 • 2017-01-10_20-27-51_IMG_6721
 • 2017-01-10_20-30-59_IMG_6739
 • 2017-01-10_20-31-08_IMG_6740

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить