З КОЗАЦЬКОЮ ТУРБОТОЮ Й ЛЮБОВ’Ю ДО УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

 

Улюблена Богом перлина

Для всіх українців одна

Козацька моя Україна

Хлібів золотих сторона.

Листопад – місяць любові, туманів і підбиття підсумків річної роботи.

Сьогодні ж ми хочемо сказати кілька слів лише за жовтень місяць. Він для козаків Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» був дуже насиченим. Тільки в обласному центрі м. Суми члени козацької громади стали організаторами та співорганізаторами девятимасових заходів, приурочених святкування Покрова Пресвятої Богородиці, Дню українського козацтва та Дню захисника України.

У жовтні місяці козаки паланки були настільки затребувані, що працівники деяких навчальних закладів, установ і виробництв підлаштовували свої заходи згідно можливостей наших побратимів брати участь у їх проведенні. Таким чином їх відзначення розтягнулося на два тижні. Поряд з цим, козаки м. Суми долучалися до проведення урочистих заходів в інших населених пунктах області. Так, наприклад, начальник штабу паланки генерал-осавул Василь Северин виїхав до міста Лебедин, щоб взяти участь у проведенні Козак-фесту, що проходив у Лебединській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №6. У цьому навчальному закладі Василь Миколайович бажаний гість й активний співучасник таких урочистих заходів, як уроки мужності, уроки вивчення історії козацтва рідного краю, зустрічі з ветеранами Другої світової війни, учасниками бойових дій, воїнами антитерористичної операції на сході України тощо.

Генерал-осавул заслужений і шанований козак. Він багато років прослужив у структурах Міністерства з надзвичайних ситуацій, є лауреатом премії Європейського форуму миру 2009 року. Окрім цього Василь Миколайович очолює відділення слов’янського комітету України у Сумській області. Відзначається гарними комунікативними здібностями. Полонить своєю життєрадісністю і тонким почуттям та проявом гумору. Він завжди жаданий у дорослому й дитячому колективі. А ще він ніколи не приходить до учнів навчального закладу без козацьких дарунків і відзнак.

Козак-фест відкрив своїм гостям нові та традиційні сторони життя Лебединського краю. В музичному фестивалі брaли участь кращі аматорські колективи навчального закладу. До прогрaми козак-фесту входили народні й сучасні українські пісні, танці, декламування віршів…

 

На адреси багатьох номерів художньої самодіяльності лунали схвальні оплески та вигуки.

На завершення урочистого свята генерал-осавул Василь Северин подякував учителям і учням загальноосвітнього закладу за турботу і вшанування усіх визволителів рідної землі: ветеранів війни, миротворчих батальйонів, воїнів антитерористичної операції.

Генерал-командор Віктор Лях,

отаман Сумської паланки МГО

«Козацтво Запорозьке»

  • 12
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить