Відзначення свята Різдва Богородиці

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

 

    22 вересня козаки Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» приїхали до протоієрея Олексія Селегеня, настоятеля храму Різдва Пресвятої Богородиці, щоб разом зі своїм головним духовним наставником і численними прихожанами відсвяткувати свято Різдва Богородиці – головне храмове престольне свято.    

    Великого значення цьому святу надає Верховний отаман України та Діаспори, гетьман козацтва Запорозького, маршал козацтва Дмитро Сагайдак, адже воно славить Різдво Богородиці – Покровительці Козацтва, всього воїнства. Маршал козацтва Дмитро Сагайдак є для всіх козаків Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» прикладом служіння Українській Православній Церкві, її захисту, збереженню канонів православ’я, забезпечення недоторканості церковних святинь.
      Богослужіння у храмі Різдва Пресвятої Богородиці села Кам’янка очолив протоієрей Олександр Карпець, настоятель Вознесенського храму та благочинний Тростянецького церковного округу. Йому співслужили: протоієрей Олексій Селегень, настоятель храму  Різдва Пресвятої Богородиці й головний священик Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке»; протоієрей Ярослав Воробей, настоятель Хрестовоздвиженського храму села Боромля; протоієрей Володимир Федоришин, настоятель храму Святителя Миколая села Білки; отець Сергій, настоятель Свято-Миколаївської церкви села Буймер; отець Василій, настоятель Михайлівської церкви селища Кириківка; отець Василь, настоятель Вознесенського храму села Яблучне; диякони В’ячеслвав і Олександр.
    На Богослужіння на честь Різдва Богородиці до храму села Кам’янка з’їхалося багато шанувальників протоієрея Олексія Селегеня із Сумської, Харківської, Полтавської областей.
    Під час Богослужіння було виголошено тропар Різдва Богородиці (головна коротка молитва на честь свята): «Різдво Твоє, Богородице Діво, радість звістило всій вселенній: бо з Тебе засяяло Сонце правди — Христос Бог наш, і, знищивши прокляття, дав благословення і, знищивши смерть, дарував нам життя вічне».
    Проспівано кондак Різдва Богородиці (коротка пісня, яка містить історію святої події): «Іоаким і Анна звільнилися від сорому за бездітність, а Адам і Єва — від смертельної загибелі святим Твоїм Народженням, Пречиста. Його святкують і люди Твої, позбавилися від тяготи гріховної, голосно Тобі вигукуючи: неплідна народжує Богородицю і живительницю Життя»..
    Виголошено величання Різдва Богородиці: «Величаємо Тебе, Пречиста Діво, і шануємо святих Твоїх батьків, і всеславне славимо різдво Твоє».
    Під час Богослужіння козаки Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» і чисельні віруючі приступили до таїнства покаяння та причастя Крові та Тіла Христового.
    За Богослужінням також були піднесені молитви за мир в Україні і всьому світі. Після, – відбулася урочиста хресна хода (яку традиційно очолили козаки Сумської паланки) навколо храму. Богослужіння завершилося побажанням многоліття усім віруючим православної України, а також виголошена вічна пам’ять тим спочилим будівельникам, пожертвувачам і всім, хто поплатився життям, захищаючи Вітчизну та відстоюючи територіальну цілісність незалежної держави.
    Під час проповіді протоієрей Олексій Селегень наголосив, що у Галілейському місті Назареті жив Іоаким, відомий своїм царським походженням, з дружиною своєю Анною, дочкою первосвященика. Вони дожили до похилих років і були бездітними, за що їх зневажали. Це було джерелом скорботи для пари. Особливо важко було Іоакимові, як нащадкові царя Давида, тому що в його роді мав народитися Христос.
    Одного разу, коли Іоаким прийшов до Храму, первосвященик не дозволив йому принести жертву Богу, сказавши: «Ти не дав потомства Ізраїлю». Після цього невтішний Іоаким подався у пустелю для молитви, Анна залишилася вдома і теж молилася. У цей час їм обом з’явився ангел і кожному сповістив: «Господь почув молитву твою, ти зачнеш і народиш, і про потомство твоє говоритимуть в усьому світі».
    Дізнавшись радісну новину, подружжя зустрілися біля Золотих воріт Єрусалиму.
    Після цього Анна зачала. Як описується в Протоєвангелії Іакова, «пройшли належні їй місяці, і Анна в дев’ятий місяць народила».
    Козаки вже вкотре вслухалися в слова добре знаного тексту, однак кожного разу по-новому переосмислювали його, брали для себе нові уроки, робили корисні висновки:
    1. Нам, – козакам і всьому грішному православному люду необхідно навчатися в Іоакима та Анни набожності, смиренності та любові. Щодо останнього, то все їхнє життя було проникнуте любов’ю до Бога, до людей й один до одного. Саме за ці почуття Господь послав Іоакимові та Анні велику радість. Під кінець їхнього життя у них народилася дочка – Марія – Матір Сина Божого, Спасителя світу.
    2. Життя Іоакима та Анни насичене повчальним змістом. Праведники навчають нас козаків, тримати дане слово навіть тоді, коли це вимагає від них надвеликих пожертв. Так, наприклад, незважаючи на свою старість, Іоаким та Анна не тільки не переставали просити у Бога, щоб він послав їм дитину, а й давали обітницю: посвятити народжену дитину Богові. Тільки справжні люблячі батьки можуть усвідомити, як тяжко розлучатися з довгоочікуваною дитиною.     Іоаким і Анна дотрималися своєї обіцянки, – віддали дочку Марію в Єрусалимський храм, де вона служила до повноліття.
    На жаль, у нашому  середовищі є такі, котрі не дотримуються свого слова, – нехтують честю козака, викликаючи цим неповагу й, навіть, огиду своїх побратимів, що в кінці кінців руйнує єдність і міць усієї козацької громади.
    Після Богослужіння на церковному подвір’ї була організована урочиста трапеза для усіх гостей та прихожан храму.
    Священики, козаки та меценати трапезничали у новій столовій. За  урочистою трапезою було висловлено щирі побажання  на адреси: блаженнішого митрополита Онуфрія; голови Синодального відділу УПЦ у справах  пастирської опіки козацтва України і духовно-фізичного виховання молоді митрополита Луки;  керуючого Сумським єпархіальним управленням митрополита Євлогія.  
    Гості, які прибули на свято, відвідали «Обитель милосердя» на честь преподобного Сампсона странноприїмця, де вручили щирі подарунки усім, хто мешкає в цьому будинку. На закінчення урочистостей всім гостям від імені настоятеля  храму Різдва Пресвятої Богородиці та притчу було виголошено найщиріші подяки та запрошення на відвідини обителі милосердя.
    Козакам  Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» було приємно відчувати, що й вони доклали руки до облаштування «Обителі милосердя» на честь преподобного Сампсона странноприїмця. Так, наприклад, начальник штабу паланки генерал-осавул Василь Северин завіз сюди поребрик і плитку, з яких було прокладено тротуар до столової в якій харчуються дідусі й бабусі. Щорічно козаки  завозять сюди дрова, нерідко й рубають їх, щоб літнім людям взимку було тут тепло й затишно.

Генерал-командор Віктор Лях з використанням  матеріалів
книги «Закон Божий», журналу «Фома в Україні»  та перекладу  церковно-слов’янських текстів українською мовою Інформаційно-просвітницьким відділом Української Православної Церкви

 • 2016-10-23_17-01-26_IMG_5084
 • 2016-10-23_17-02-55_IMG_5092
 • 2016-10-23_17-05-02_IMG_5101
 • 2016-10-23_17-05-18_IMG_5105
 • 2016-10-23_18-04-15_IMG_5156
 • 2016-10-23_18-07-26_IMG_5162
 • 2016-10-23_18-10-06_IMG_5166
 • 2016-10-23_18-11-19_IMG_5180
 • 2016-10-23_18-12-03_IMG_5182
 • 2016-10-23_18-56-22_IMG_5195
 • 2016-10-23_19-08-42_IMG_5200

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить