КОЗАКИ СУМЩИНИ В ДЕНЬ УСПІННЯ БОЖОЇ МАТЕРІ

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

    Отамани всіх козацьких підрозділів  Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» з самого ранку почали вітати своїх підлеглих з великим святом і бажати їм, щоб Божа Матір у сяйві небесної слави завжди була молитвеницею їхньою перед Богом. Щоб Він допомагав козакам вершити добрі справи в ім’я християн України та жити праведно й тихо у щасті та радості. Щоб молитвами до Святої Богородиці гартувалися козацький дух, віра, тіло й розум, зміцнювалися та процвітали козацькі родини.
    В надвечір’я 28 серпня 2018 року козаки Сумського міського куреня Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» та Сумського окремого Спасо-Преображенського козацького полку  прийшли до Спасо-Преображенського кафедрального собору, щоб поспілкуватися на присоборній території, відпочити,  щиро помолитися на святковій літургії.
    Як правило, козаки збираються тут для виконання свого священного обов’язку – захисту кафедрального собору Української Православної Церкви від протиправних зазіхань з боку радикально-налаштованих громадян.
    Коли козаки у храмі, – панує порядок. Люди спокійно моляться та утверджуються у своїй православній вірі. Як завжди, у цей день  під час молитов козаки просили Божу Матір і надалі залишатися їхньою заступницею при виконанні Богоугодних справ, а в день кончини козака  – не лишати його Царства Сина Свого і Бога нашого.
    На свято Успіння Пресвятої Богородиці та Пріснодіви Марії до Спасо-Преображенського кафедрального собору прийшло дуже багато віруючих, адже це одне з великих свят Святої Православної Церкви.  Богослужіння очолив  митрополит  Сумський і Охтирський Євлогій у співслужінні священиків. Під час Божественної літургії Сумський Архіпастир проголосив проповідь про Пресвяту Богородицю,  Її Успіння та Воскресіння.
    Під час такої проповіді козаки ще більше усвідомлювали ті повчальні приклади свого життя, які Богоматір давала християнам до того, як  перейти у вічність, робили для себе висновки:
коли є молитва, тоді є і Боже благословення на працю в ім’я Його, добробут своєї родини та свого народу;
батьки повинні молитися за дітей своїх, турбуватися  за їхню долю, а отамани завжди мають молитися за своїх козаків;
усі ми повинні служити Богу так, як служила Йому Пресвята Богородиця – Матір Ісуса Христа;
необхідно вшановувати Пресвяту Богородицю за те, що вона завжди  заступається за нас і в Своїх молитвах просить такого заступництва в  Отця Небесного;
завжди потрібно намагатися бути милосердним, любити ближніх своїх і молитися за них.
    З особливою шаною до Пресвятої Богородиці, козаки очолили хресну ходу, з виносом Плащаниці Богородиці, навколо Спасо-Преображенського кафедрального собору.
    Після хресної ходи митрополит Євлогій, приклавшись разом з усіма священиками до Плащаниці Пресвятої Богородиці, продовжив службу. Козаки ж стали на варті біля Плащаниці з тим, щоб не зовсім обізнані віруючі не порушували канонів церковної служби.
    По завершенню служби козаки забезпечували порядок під час підходу віруючих до Плащаниці Пресвятої Богородиці.  Після, як годиться, підбили підсумки виконання своїх козацьких обов’язків, обговорили питання майбутніх дій. Серед насущних питань була й проблема релігійної освіченості віруючих. Адже від недостатньої  та доступної релігійної освіченості потерпає численна кількість прихожан. Потерпаємо і ми – козаки – захисники віри православної. І тому, на свято Успіння Пресвятої Богородиці та Пріснодіви Марії, ми зверталися до Божої Матері з проханням послати нам в поміч такого священика-духівника, який би тут – у славному православному козацькому місті Суми – самовіддано вводив нас у таїни релігійного життя й порядок Богослужінь у церковних храмах з тим, щоб ми виконували свої службові обов’язки на більш осмисленому та якісному рівні. А ще просили, щоб козаки у трапезній Спасо-Преображенського кафедрального собору, не сиділи, немов сирітки, а славили Господа на чолі зі священиком, котрий по-справжньому вболіває за долю Козацтва та нашої Церкви.  На останок сфотографувалися зі своїми побратимами біля ікони різдва Пресвятої Богородиці. Слід також відзначити, що подібні сумісні дії сприяють зміцненню козацьких організацій, їх одностайної єдності і споріднення з Українською Православною Церквою.


Генерал-командор Віктор Лях,
отаман Сумської паланки
МГО «Козацтво Запорозьке»

  • 2016-10-01_01-26-48_IMG_4264
  • 2016-10-01_01-47-26_IMG_4272
  • 2016-10-01_03-07-48_IMG_4278
  • 2016-10-01_03-11-29_IMG_4296
  • 2016-10-01_03-18-50_IMG_4318
  • 2016-10-01_03-33-25_IMG_4335
  • 2016-10-01_04-01-53_IMG_4340
  • _IMG_43391

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить