У єдності козацьких поколінь – міць і незалежність України!

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

У єдності козацьких поколінь – міць і незалежність України!  
    Козаки Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» впродовж багатьох років намагаються слідувати мудрим настановам митрополита Луки – голови Синодального відділу Української Православної Церкви у справах пастирської опіки козацтва України і духовно-фізичного виховання молоді – взяти за непорушне правило працювати, відпочивати, молитися й радіти разом з усією козацькою родиною. Вони на собі відчули позитивний вплив такої життєдіяльності на міцність, добробут і сімейний затишок родин. Діти стали долучатися до родинної праці, краще навчатися  у школі, гартуватися на лоні природи. Разом з цим помітно зросла і зміцніла обласна козацька громада з багатьма дитячими структурними підрозділами, чотири з яких є зразково-показовими.
    22 серпня 2018 року напередодні 27-ї річниці з Дня народження нашої Батьківщини  козачата двох дитячих козацьких чат Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» разом зі своїми батьками відвідали виставку робіт студентів відділу «Образотворчого мистецтва, декоративного мистецтва та реставрації» Сумського вищого училища мистецтва і культури імені Д.С. Бортнянського та народних умільців Сумщини, що проходила у приміщенні Сумського обласного академічного театру драми та музичної комедії ім. М. С. Щепкіна з нагоди Дня Незалежності України.
    Козакам, берегиням і козачатам сподобалося багато творчих студентських робіт, серед яких розпис на тканині «Софія Київська» Юлії Глущенко, аплікація «Мужність, відданість рідній землі» Альони Черненко…
    У берегинь і козачат особливе захоплення викликали роботи народного умільця Петра Нечипоренка. Усі вони були виготовлені із звичайних сірників. Багато запитань у представників козацької громади виникло до моделі Свято-Вознесенського кафедрального собору м. Конотоп. Петро Григорович з натхненням відповідав на всі дорослі й дитячі запитання та ділився з ними секретами свого захоплення.
    Полонили маленьких козачат і прикраси з бісеру та недорогоцінних каменів народної майстрині Елли Пархоменко. Хлопці брали їх до рук, прикладали до дівчачих вишиванок, милувалися ними, пробували щось подібне зробити своїми руками.
    Привернули увагу семирічних козачат і роботи майстрині лялькарства Олени Ракитіної. Діти не могли відірвати очей від чудових ляльок у розкішному українському вбранні. Враз засипали та здивували майстриню дитячими наївними й зацікавлено-щирими запитаннями. Зворушили її настільки, що вона з радістю дала козачатам перші уроки з оволодіння ляркарським мистецтвом.
    Не могли козачата пройти мимо роботи з відображення відомої всім «Сумської Альтанки» майстрині витинання та розпису Світлани Бідної. Вони з притаманною дитячою цікавістю розглядали її роботи, а берегинечка Валерія Сіробаба встигла за цей час виготовити для книжки зелену закладинку із жовтими декоративними квітками.
    Найдовше козачата затрималися біля робіт народної майстрині з розпису та писанкарства Тетяни Суркової. Вона материнським серцем відчула та сприйняла пізнавальну допитливість і увагу маленьких шанувальників мистецтва художнього розпису. Зрозуміла дитячу тягу до сумісного захоплення й довірила малюкам розмальовувати, підготовлене для цього, полотно козацької тематики. Діти не підвели – не зіпсували його. Вслухалися в поради несподіваної наставниці, старанно вимальовували окремі деталі картини. Від такої натхненної праці не можна було відтягти Єгора Гладенюка, Антона Зінченка, Дмитра Рогожного, Георгія Калітая, Тимофія Толстенкова, В’ячеслава Таптунова, Тимофія Леоненка…Козачатам так сподобалася майстриня Тетяна Суркова, що всі вони захотіли сфотографуватися з нею на пам'ять на фоні вишуканих Кролевецьких рушників – святих оберегів жителів Сумщини.
    Ми не випадково згадуємо цих майстринь: кілька  козачат вже виявили бажання оволодіти подібними мистецтва й хочуть брати у них уроки.
    За своїми вихованцями уважно спостерігали генерал-командор Віктор Лях, берегиня Ліна Крівшенко, батьки. Раділи з того, що у хвилини захоплюючої творчої праці козачат, в них розкриваються й чітко проявляються  нові досі скриті таланти, вподобання, позитивні риси характеру та інші помітні педагогу ціннісні якості маленьких особистостей.
А чого б і нам не взяти участь у такій виставці? Ми б змогли представити оригінальний макет свого дитячого козацького міні-скверу чи його майбутнього дизайну, а бо ж козацького лісу… – звернулася до своїх вихователів Яна Тимошенка.
І дійсно, чому б козакам і козачатам не взяти участь у виставці, приуроченій найбільшому державному святу – Дню незалежності України! Хіба не цікавими будуть для Мешканців Сумщини теми з проблем: «Діяльності козацьких загонів територіальної оборони», «Військово-патріотичного виховання козацької молоді», «Інноваційних підходів до виховання учнів козацьких класів», «Туристсько-екологічної діяльності козачат»… Адже козакам і козачатам є що показати і є про що розповісти, підбиваючи підсумки своєї діяльності за вісім місяців року.
Велику роль в консолідації суспільства в межах України відіграють дорослі козаки. Так, наприклад, козаки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» на чолі з маршалом козацтва Дмитром Сагайдаком, Верховним отаманом України та Діаспори, Гетьманом козацтва Запорозького достойно відстоюють цілісність нашої держави. Надійно захищають від радикалів такі святині Української Православної Церкви, як Києво-Печерська та Почаївська лаври, монастирі, собори, обителі милосердя, забезпечуючи таким чином спокій і безпеку віруючих людей. Козаки Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» активно співпрацюють зі Збройними Силами України, Нацгвардією, Держприкордонслужбою, ветеранськими організаціями. Мають дієвий зв’язок з численними козацькими громадами України, політичними партіями та громадськими організаціями, що є немаловажним нормалізуючим чинником  єдності українського суспільства, сприяє діяльності кожної окремої громади у правовому полі.
З такій багатовекторній діяльності криється благополуччя цілої країни, а в єдності козацьких поколінь гартуються міць і незалежність України.
Не було б козаків Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке», не побачила б Сумщина і справжніх козацьких класів, учні яких є невід’ємною складовою будь-яких державних урочистостей. Це наше дітище – наша гідність і наша жертовна праця на користь України. Адже 25 років поспіль козаки живуть і  виховують молодь ні за законами, ні за поняттями – не отримують за це жодної копійки – навіть під час військових протистоянь, коли добре гартована козацька молодь ставала ядром і опорою загонів територіальної оборони, показувала приклади при захисті держави, відстоюванні непорушності її кордонів.
Козачата пишаються своїм сьогоденням, з вірою крокують у своє щасливе майбутнє. Шанують своїх наставників. З радістю зустрічаються з іншими отаманами та козаками, як наприклад з козацьким полковником Анатолієм Поляхом.
Напередодні Дня незалежності України козачата були запрошені до виступу на святі «В моїм серці Україна!» за участю кращих професійних та аматорських колективів Сумщини. Виступ козачат був адресований героям нової епохи – воїнам антитерористичної операції на сході України. Тож, як майбутні захисники Вітчизни, козачата впевнено вийшли на головну сцену Сумщини, щоб разом з кадетами виконати вокально-інструментальну композицією «Нам є що захищати». Першими виступили барабанщики державного ліцею-інтернату «Кадетський корпус» ім. І.Г. Харитоненка, за ними – вокальний ансамбль «Кадет», вокальний ансамбль дитячої козацької чоти 6-В класу, вокальний ансамбль дитячої козацької чоти 2-В класу КУ ССШ І-ІІІ ст. № 25. Тривалими оплесками зустріли глядачі таку вокально-інструментальну композицію, кожен наступний вихід виконавців супроводжувався шквальними оплесками.
Це був кадетсько-козацький дарунок рідній Батьківщині з нагоди 27 річниці її незалежності й ми сподіваємося, що в майбутньому подібних дарунків буде значно більше.
Прес-центр Сумської паланки
МГО «Козацтво Запорозьке»

 • 2016-09-22_20-24-16_IMG_3830
 • 2016-09-22_20-32-52_IMG_3838
 • 2016-09-22_20-36-57_IMG_3842
 • 2016-09-22_20-41-51_IMG_3853
 • 2016-09-22_20-43-54_IMG_3856
 • 2016-09-22_20-48-21_IMG_3868
 • 2016-09-22_20-50-33_IMG_3875
 • 2016-09-22_20-54-06_IMG_3881
 • 2016-09-22_21-01-53_IMG_3899
 • 2016-09-22_21-15-51_IMG_3933
 • 2016-09-22_21-26-50_IMG_3959
 • 2016-09-22_21-27-30_IMG_3966
 • 2016-09-22_22-19-03_IMG_3990
 • 2016-09-22_22-20-55_IMG_3992
 • 2016-09-22_22-21-35_IMG_3996
 • 2016-09-22_22-23-24_IMG_4010
 • _sorada.gov.ua-0823-110910-131
 • _sorada.gov.ua-0823-110910-141

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить