ЯК КОЗАЧАТА ВІТАЛИ ВОЇНІВ АТО

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

15-й окремий мотопіхотний батальйон «Суми» бувсформований 23 квітня 2014 року.

З червня 2014 року військовослужбовці батальйону виконують завдання держави із захисту територіальної цілісності та недоторканості України у зоні проведення антитерористичної операції на сході держави.
4 квітня 2018 року військові 15 окремого мотопіхотного батальйону «Суми» повернулися додому на чергову ротацію. У обласній філармонії у їх честь влаштували урочистості. Голова Сумської обласної адміністрації Микола Клочко відзначив їх стійкість, мужність і відвагу у захисті незалежності та територіальної цілісності держави. З вітальними словами до військовослужбовців звернувся голова обласної ради Володимир Токар Високий рівень професіоналізму 15 окремого мотопіхотного батальйону відмітив заступник командувача Сухопутних військ Збройних Сил України Олександр Голоднюк. Від імені командувача Сухопутних військ ЗСУ він подякував військовим за успішне виконання бойових завдань і сумлінну службу.

60-ти бійцям 15-го окремого мотопіхотного батальйону були вручені нагороди: Міністра оборони України – нагрудні знаки «За зразкову службу» та «Знак пошани»; Головнокомандуючого Збройними Силами України – почесні нагрудні знаки «За досягнення у військовій службі» І і ІІ ступенів і «За взірцевість у військовій службі» ІІІ ступеня; Командувача Сухопутних військ Збройних Сил України – почесний нагрудний знак «За службу»; Командувача військ оперативного командування «Північ» Сухопутних військ Збройних Сил України – медаллю «За сумлінну службу».

Багато військовослужбовців отримали відзнаки Сумської обласної ради, облдержадміністрації, міської ради, а також цінні подарунки від Сумської районної ради.
Однак, лише нагородами не залічити тілесні й душевні рані. Багато з військовослужбовців потребують різнобічної реабілітації й тривалої адаптації до мирного життя.

Саме для цього у м. Суми створено Комунальну установу "Центр обслуговування учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей" Сумської міської ради. Цей центр створений і організований силами учасників АТО, Він діє на повну силу і надає, такі вкрай необхідні послуги з реабілітації здоров’я, як консультація лікаря, психологічна допомога, масажі, гідромасажі, заняття в тренажерному залі. Так, як директором центру є Мордванюк Олександр Васильович, учасник антитерористичної операції, то для нього адаптація своїх бойових побратимів не пустий звук. Поряд з реабілітацією бійців, Олександр Васильовивич займається вирішенням великого спектру проблем більшості учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.

Не маловажною проблемою учасників бойових дій, котрі звільняються, є адаптація на ринку праці, де на превеликий жаль, важко влаштуватися чи немає там можливостей для належної самореалізації, або ж низький рівень заробітної плати. Виникають також проблеми з іншим баченням світу, що часто чи зовсім не співпадає зі звичними поглядами громадян мирного життя… Незаперечно прискоренню необхідної реабілітації особового складу 15 окремого мотопіхотного батальйону можуть сприяти широкомасштабні заходи, спрямовані на відчуття правильності військових дій, затребуваності, шани й відповідного відзначення. Немаловажливу роль у цьому процесі відіграють зустрічі з учнівською молоддю.

Особливо приємно захисникам зустрічатися з патріотично налаштованими класами на кшталт козацьких, де національному й військовому вихованню молодої генерації країни приділяється набагато більше уваги, аніж у звичайних. Це гарно усвідомлюють і козачата Комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 25, м.  Суми (директор Лідія Голуб). Вони відповідально готувалися до зустрічі з воїнами 15 окремого мотопіхотного батальйону «Суми». У цій військовій частині служив на посаді гранатометника Артур Абрамітов – чотар Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке». Він із шкільних років самовіддано гартував себе у козацькій громаді. Серед козаків і бійців мотопіхотного батальйону вирізнявся життєрадісністю, дисциплінованістю і відповідальністю. Був абсолютно позитивним воїном. У ратній звитязі виявляв мужність, упевненість і відвагу. Загинув як герой. У Сумах Артуром Юрієвичем здійснено багато добрих справ, які впродовж багатьох десятиліть нагадуватимуть про нього.

Тож, усі козачата бажали зустрітися з бійцями 15 окремого мотопіхотного батальйону «Суми» – славними представниками Збройних Сил України, привітати з поверненням додому та виступити перед ними. Вважали це для себе за велику честь. Долучалися до складання віршів, поздоровлень, – відповідально готувалися до участі у вітанні воїнів зі сцени Сумської обласної філармонії. Ліна Крівшенко, як учитель 1-В козацького класу та берегиня-наставник 5-В козацького класу, постійно підтримувала, допомагала й мудро спрямовувала козачат у зростанні їхньої громадської позиції.

Козацька вітальна програма складалася з двох частин. Перша була націлена на презентацію дитячої козацької громади імені святого праведного Петра Калнишевського – останнього кошового отамана Запорозької Січі, а друга – на славлення ратної звитяги бійців 15 окремого мотопіхотного батальйону «Суми».

У виконанні козачат прозвучали пісні «За славу і волю», «Нам є що захищати» та вірші патріотичного змісту. На їх адресу лунали схвальні оплески та вигуки військовослужбовців.

Козачата чітко, впевнено, бадьоро й гучно виголошували перед досвідченими воїнами хорові бойові гасла й декламації, що збуджували емоційні стани військових, викликали в них радість за підростаюче покоління.

Добрими словами згадали козачата й свого побратима: «Поруч з вами козак – Абрамітов Артур – воював, Україну любив і рішуче, хоробро її захищав! Хвацько він воював і боязні не знав! В числі інших бійців за Вітчизну життя він віддав».

Коли ж на завершення виступу пролунали на адресу військових15 окремого мотопіхотного батальйону «Суми» дитячі величальні вигуки «Слава!», «Слава!», «Слава-а-а-а!», всі воїни встали й аплодували дітлахам аж доки ті не покинули будинок обласної філармонії.

Виступи козачат на сцені обласної філармонії в однаковій мірі порадували і воїнів антитерористичної операції, і батьків маленьких акторів, і, звичайно ж, – наставників майбутніх захисників Вітчизни.

Самі ж вихованці подолали ще один щабель до вершини козацького зростання. З ними – Бог! І є – і буде!

Генерал-командор Віктор Лях,

отаман Сумської паланки

МГО «Козацтво Запорозьке»

  • 2016-05-05_18-14-57_IMG_8545
  • 2016-05-05_18-18-06_IMG_8546
  • 2016-05-05_18-37-44_IMG_8564
  • 2016-05-05_18-38-23_IMG_8569
  • 2016-05-05_18-43-11_IMG_8598
  • 2016-05-05_19-31-18_IMG_8621
  • 2016-05-05_19-34-27_IMG_8642
  • 2016-05-05_19-44-48_IMG_8657
  • 2016-05-05_19-50-30_IMG_8661

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить