ЯК КОЗАКИ СУМЩИНИ ВІДЗНАЧИЛИ РІЗДВО ХРИСТОВЕ

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

 

На Різдво Христовечотири козацькі родини та п’ятнадцять козаків і берегинь Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» та Спасо-Преображенського полку завітали до храму Святого благовірного великого князя Георгія Володимирcького.

Тут доречно буде відзначитиодну з корисних порадВисокопреосвященнішого Луки, митрополита Запорізького і Мілітопольського, голови синодального відділу у справах пастирського окормлення козаків України та фізичного розвитку молоді. Митрополит переконливо доводить, щоучасть козацьких родин у Божественних літургіях, як ніщо інше сприяє їх згуртованості, розвитку сімейних інтересів, визнання керівної ролі козака-батька, любові й шани до нього з боку дружини та дітей. В кінцевому рахунку такий крок у відродженні традицій українського народу веде до зміцнення, розвитку й монолітної єдності всіх козаків і берегинь козацького осередку.
Виникає запитання: «Чому ж такий козацький гурт для відзначення свята Різдва Христового обрав саме цей храм?»

IMG 9961

IMG 9944

IMG 9958

IMG 9961
Перш за все тому, що Святий благовірний великий князь Георгій (1189 – 1238)уособлює один з ідеалів православного християнина, якогоможуть наслідувати сучасні козаки, розумно гуртуючись. Аджевін свого часу самовіддано об’єднуваврозрізнені князівства для боротьби з монголо-татарськими ордами Батия. Залучав для боротьби з ними всіх своїх синів. Вирізнявся серед інших князів мудрістю, хоробрістю, благочестям і військовою доблестю. 4 березня 1238 року у кривавій битви з татарами загинув мученицькою смертю: відсіченнямголови.Похованийв соборному храмі Ростова. Через два роки труну з тіломблаговірного князя ГеоргіяперенеслидоВолодимирськогоУспенського собору, а в 1645 році її було відкрито:тіло святого князя впродовж 407 років залишалосянетлінним.Мощі князя Георгіяпереклали в срібну раку, поряд з якою відбувалося чудодійне зцілення багатьох хворих православних вірян.
Він частинкою своїх мощів, вмонтованихв ікону Святого благовірного великого князя Георгія, перебуває також і в храмі свого імені, що знаходиться у лікарняному благочинні м. Суми. Допомагає зцілитися хворим Сумської районної та міської лікарні № 5, прихожанам хіммістечка й усім страждущимобласного центру.
До ікони Святого благовірного великого князя Георгія з надією прикладаються козаки, військові, працівники силових структур і правоохоронних органів. Молять його бути їхнім молитовником перед Господом Богом.
Козаки, берегині та берегинечки Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» також прикладалися доікони Святого благовірного великого князя Георгія та його мощів перед тим як сповідатися перед причастям.
Маленькі берегині козацького класу Єлизавета Осадча та Валерія Сіробаба не вперше сповідувалися й причащалися. Мають достатній дитячий досвід дотримання посту та підготовки до причастя Святих Таїн і незримого радісного спілкування з Іісусом Христом. Відчувають особливе благоговіння до Святині, любов і шану до віруючих, з котрими відзначають Різдво Христове.
Саме такі почуття покликали віруючих козачат і вівтарників Андрія й Олексія до знайомства й зацікавленого спілкування, що матиме продовження.
Козаки разом з постійними прихожанами храму Святого благовірного великого князя Георгія Володимирcького(близько 200 віруючих) молилися й славили Богонемовля під час Божественної літургії, яку очолив протоієрей Василь Коровець, настоятель храму.
Під час проповіді перед віруючими виступив генерал-полковник Віктор Лях. Він подякував всіх священиків і прихожан за спільні молитви, привітав їх з Різдвом Христовим. Розкрив ціннісну значимість взаємодії Козацтва з Українською Православною Церквою, відзначив заслуги настоятеля новозбудованого храму та нагородив протоієрея Василя Коровця медаллю «За благодійність».
Наприкінці церковної служби козачата та всі учні церковно-приходської школи отримали солодкі подарунки.
Більшість козаків і берегинь Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» отримали причастя Святих Таїн. Разом зі священиками, іменитими гостями та козаками Спасо-Преображенського полку прийняли участь у трапезі з нагоди свята Різдва Христового. Говорили про значення Різдва Христового для всього українського православного народу.
Виголошувалися здравиці з нагоди 50-річня з Дня народження протоієрея Василя Коровця та Дня народження старости храму Олексія Євтуховича.
Так як на трапезі переважали люди в пагонах, то мова йшла й про вдосконалення взаємодії козацтва з Українською Православною Церквою. Генерал-полковник Віктор Лях вніс пропозицію створення дитячого козацького церковно-приходського центру на базі храму Святого благовірного великого князя Георгія Володимирcького, а козацький полковник Андрій зазначив, що інтелектуальний ресурс козацьких організацій Сумщини вже сьогодні спроможний для створення Козацької академії у м. Суми.
В обговоренні цих пропозицій взяли участь генерал-осавул Василь Северин, козацькі полковники: Олег Ляшко, Олексій Панченко, військові старшини: Петро Шпиленко, Михайло Лях, осавул Сергій Лаврик, сотник Едуард Козацький, берегиня Світлана Низова. Цінні думки висловив Володимир Почелуєв, головний лікар Сумської районної лікарні. Схвально до всього цього віднісся й сам господар – протоієрей Василь Коровець.
І все ж для здійснення таких корисних для нашого старинного козацького міста задумів сучасних козаків мало їх інтелектуального ресурсу. Потрібні великі капіталовкладення, яких так бракує нинішнім патріотично налаштованим громадянам обласного центру.
Але ж свято вдалося. Козаки отримали справжню насолоду від святкування Різдва Христового й гарний енергетичний заряд для творення справ, корисних для громадян своєї Вітчизни.
Прес-центр Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке»

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить